اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

یکی از سرشبکه‌های قاچاق موادمخدر دستگیر شد

یکی از سرشبکه‌های قاچاق موادمخدر دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان از دستگیری یکی از سرشبکه‌های بزرگ باند قاچاق مواد مخدر و کشف یک تن و ۱۱۸ کیلو مواد افیونی در عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سراوان و ایرانشهر خبر داد

قاچاق

سردار محمد قنبری گفت: افسران زبده پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان در چندین ماه تلاش و پیگیری‌های اطلاعاتی موفق به شناسایی یکی از سر شبکه‌های اصلی قاچاق مواد افیونی از مناطق مرزی به عمق کشور شدند.

وی افزود: تیم‌های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با انجام اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه این قاچاقچی حرفه‌ای را در یکی از مناطق حاشیه شهر ایرانشهر شناسایی کردند.

سیستان بلوچستان

این مقام ارشد انتظامی گفت: پس از هماهنگی با مقام قضائی، ظهر روز گذشته در اقدامی ضربتی و غافلگیرانه، این قاچاقچی حرفه‌ای و ۲ همدستش دستگیر شدند و در بازرسی از ۲ دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ و یک وانت؛ ۴۶۵ کیلو و ۳۰۰ گرم حشیش و ۱۶۷ کیلو و ۱۲۵ گرم تریاک کشف شد.

سردار قنبری افزود: در ادامه این عملیات، اطلاعاتی مبنی بر جابه جایی یک محموله دیگر مواد افیونی توسط دیگر اعضای این باند در یکی از محور‌های فرعی شهرستان سراوان به سمت ایرانشهر به دست آمد.

نیروی انتظامی

وی گفت: تیم‌های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر با به دست آوردن اطلاعات جدید بلافاصله به کنترل نامحسوس این محور پرداخته و سرانجام ساعت ۲۲ شب گذشته قاچاقچیان را که با ۲ دستگاه خودرو تویوتا و پژو ۴۰۵ با سرعت بالا در حرکت بودند، شناسایی کردند و با علائم هشدار دهنده به آن‌ها دستور ایست دادند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: رانندگان این ۲ خودرو، بدون توجه به دستور ایست پلیس، متواری شد و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز با تنگ شدن عرصه، خودرو‌ها را رها کرد و با استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات این منطقه متواری شدند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به کشف ۴۸۶ کیلو و ۳۰۰ گرم حشیش از این خودروها، گفت: در مجموع یک تن و ۱۱۸ کیلوگرم مواد افیونی در این عملیات‌ها کشف شد و تحقیقات برای دستگیری اعضای متواری این باند سازمان یافته قاچاق ادامه دارد./صداو سیما

کپی