یک بازی بدون بازنده

گرگم و گله می برم

گزارش /
شناسه خبر: 468515

بازی‌های محلی و قدیمی را حالا حتی خیلی از بزرگ‌ترها هم دیگر فراموش کرده‌اند.

 می‌دانم شما هم مثل خیلی‌ها ترجیح می‌دهید با بازی‌های کامپیوتری خودتان را سرگرم کنید اما بیایید گاهی بازی‌های قدیمی را امتحان کنید، شاید خوشتان آمد.
نمی‌دانم اسم بازی «گرگم به هوا» را شنیده‌اید یا نه. این، نام یک بازی جذاب است که نیاز به تحرک بالایی دارد و حسابی عرق‌تان را درمی‌آورَد. ادامه مطلب را بخوانید و بازی را یاد بگیرد.
شرکت‌کنندگان این بازی باید بیشتر از ۴ نفر باشند. از بین آنها یکی گرگ می‌شود و دیگری چوپان. همه کودکان پشت چوپان، کمر همدیگر را می‌گیرند. هرچه تعداد بچه‌ها بیشتر باشد، بازی هیجان‌انگیزتر می‌شود. گرگ روبه‌روی چوپان و گله‌ای که پشت سرش است، می‌ایستد و می‌خواند: «گرگم و گله می‌برم.» گوسفندان هم می‌خوانند: «چوپون دارم 
نمی‌ذارم.»
 گرگ دندان نشان می‌دهد و می‌گوید: «دندون من تیزتره، لقمه من لذیذتره.»
 و بعد همه با هم می‌خوانند:«خونه خاله کدوم وره؟ از این وره و از اون وره.»
گوسفندان شروع می‌کنند به راست و چپ حرکت کردن. گرگ هم همین‌ کار را می‌کند. آنقدر این کار را می‌کنند تا اینکه گرگ یکی از کودکان را که نتوانسته در حرکت با دیگران هماهنگ شود، می‌گیرد. او جزو دسته گرگ می‌شود، کمر گرگ را می‌گیرد و به جدا کردن گوسفندان از گله کمک می‌کند و با او شعر می‌خواند.
این بازی یک سرگرمی پرشور و نشاط است و مشارکت و کارِ گروهی را به شما یاد می‌دهد. اگر می‌خواهید بدانید کدام گروه برنده می‌شود، باید بهتان بگویم که این بازی اصلاً بازنده ندارد و هر دو گروه برنده‌اند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.