اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

نقد مستند خط باریک قرمز دردانشکده روان شناسی دانشگاه تهران

نقد مستند خط باریک قرمز دردانشکده روان شناسی دانشگاه تهران

فیلم «خط باریک قرمز» در دانشکده روان‌شناسی دانشگاه تهرانی ک‌شنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه به نمایش درمی‌آید و با حضور دانشجویان و کارشناسان، نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی «خط باریک قرمز»، این فیلم که در جشنواره جهانی فجر اکران و موفق به کسب جایزه نت‌پک (استعداد برتر آسیایی) شد، به تلاش مجرمین کانون اصلاح و تربیت و تلاش آنها برای تغییر می‌پردازد. رویکرد فیلم در استفاده از نمایش و سایکودرام برای ارتباط با نوجوانان زندانی و کمک به تراپی و درمان‌ آن‌ها است، که بسیار مورد توجه بعضی از مسئولان و کارشناسان مربوط قرار گرفته است.
در اکران یکشنبه عصر فیلم در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی، دکتر رضا پورحسین -روانشناس بالینی و قائم مقام سیمای جمهوری اسلامی ایران-، فرزاد خوشدست -کارگردان و تهیه‌کننده- و بازیگر نقش اول فیلم حضور خواهند داشت. «خط باریک قرمز» ساعت ۱۵ در تالار «کوثر» دانشکده روان‌شناسی دانشگاه تهران اکران می‌شود و پس از نمایش فیلم دانشجویان و اساتید روان‌شناسی، درباره استفاده از روش «سایکودرام» و «تئاتر-درمانی» در این فیلم گفت‌وگو خواهند کرد.
«خط باریک قرمز»، مستند-داستانی ساخته «فرزاد خوشدست»، چهار‌مین فیلم بلند و مستند کارگردان است که ساخت آن سه سال طول کشید. فیلم، داستان گروهی مجرم نوجوان است که با حضور یک مربی تئاتر در زندان، آموزش می‌بینند تا شاید بتوانند نمایشی واقعی را در دنیای خارج از زندان به روی صحنه ببرند.

کپی