سرهنگ محمد اقبالی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگاران افزود: برخی افراد به دلیل ناآگاهی ازتبعات سوء کلاهبرداری از کارت بانکی، شماره حساب خود را به افراد دیگر اجاره می دهنده که سبب مشکلات عدیده ای شده است.

پلیس فتا

وی اضافه کرد: این اقدام با احتمال سوء استفاده دیگران همراه بوده که اثرات ناخوشایندی برای صاحبان این حساب ها خواهد داشت.
اقبالی تاکید کردکه صاحبان حساب های بانکی به هیچ عنوان درگاه بانکی خود را دراختیار دیگران قرارندهند چرا که اگر از درگاه بانکی آن ها هرگونه جرمی صورت گیرد باید در محاکم قضایی پاسخگو باشند.
وی بیان داشت: برخی مواقع سودجویان برای رسیدن به اهداف خود، افراد کم درآمد را شناسایی و با پرداخت مبلغی ناچیز تقاضای دراختیار گرفتن کارت و شماره حساب بانکی آن ها می کنند.

کارت های بانکی

رئیس پلیس فتا البرز بیان داشت که افرادی که حساب های خود را دراختیار دیگران قرار دهند، درصورت وقوع جرم به عنوان مالک حساب باید درمحاکم قضایی پاسخگو و ضررو زیان شاکیان را نیز پرداخت کنند.
وی اظهار داشت : طبق ماده 274 قانون مالیات دارندگان این گونه حساب ها چه ازطریق وکالت رسمی و چه از طریق واگذاری کارت های بانکی به افراد غیر، به عنوان فرار مالیاتی مجرم محسوب می شوند.

البرز

اقبالی یادآورشد: هموطنان می توانند از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از آخرین هشدارهای سایبری و روش های پیشگیری از سایر جرائم مطلع شوند.
به تازگی اعضای یک باند 12 نفره کلاهبرداری به روش کارت به کارت با 430 شاکی در استان البرز دستگیر شدند.
به گفته سرهنگ محمد نادربیگی رئیس پلیس آگاهی استان البرز،تعدادی از اعضای این باند از داخل زندان با شگرد اینکه شما برنده شده اید افراد را به درگاه های بانکی کشانده و ازآنها کلاهبرداری می کردند.
وی گفت : تاکنون طبق تحقیقات انجام شده 287 کارت بانکی از افراد مختلف اجاره و کلاهبرداری شده است ./ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.