اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
قائم مقام وزیر بهداشت:

در ارائه خدمات پزشکی از بسیاری از کشورها جلوتریم

در ارائه خدمات پزشکی از بسیاری از کشورها جلوتریم

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ما در ارائه خدمات از میانگین جهانی بالاتر هستیم، گفت: میانگین خدمات در دنیا ۶۴ است و ما امتیاز ۶۵ را داریم که این نشان می‌دهد ما در این حوزه نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا جلوتر هستیم.

ایرج حریرچی در هفدهمین همایش گفتار درمانی ایران که صبح امروز در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد، گفت: اتفاق کلی که چشم‌انداز ما بوده است، پوشش همگانی سلامت است و این موضوع تعریف مشترک در دنیا دارد و در کشور ما نیز به عنوان یک اصل در برنامه ششم مطرح است.

وی افزود:  پوشش همگانی سلامت تعریف مشخصی دارد و ارتقا، پیشگیری، درمانی و توانبخشی و تسکینی را شامل می شود که باید تمامی افراد  از این خدمات بهره‌مند شود.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پوشش همگانی سلامت بدون توجه به سن، جنس و قومیت باید صورت گیرد و مهمتر آنکه این خدمات باید باکیفیت ارائه شود.

حریرچی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین مسائل در بخش خدمات این است که ارائه خدمات باید بدون مخاطره و سختی مالی باشد و اگر به این تعریف برسیم  توانسته این  پوشش همگانی سلامت را فراگیر کنبم.

وی افزود: اما متأسفانه بسیاری از کشورها مانند ما به این موضوع نرسیدند.

وی افزود: مسئله اینجا است که ما در محافظت مالی از متوسط دنیا وضعمان بدتر است و باید در این پروسه هم رشد پیدا کنیم.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه گفتار درمانی  یک علم وسیع است و یکی از شاخه‌های پزشکی را در بر می‌گیرد، اظهار کرد: هیچ کاری در حوزه سلامت نباید انجام شود مگر آنکه فقرا از آن بهره‌مند شوند؛ گفتار درمانی نیز از جمله علومی است که همه باید از آن بهره‌مند باشند./آنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.