رونمایی از کتاب دست‌ساز چوبی در نمایشگاه کتاب

فرهنگی /
شناسه خبر: 467050

کتاب دست‌ساز چوبی با عنوان «فرشته آرزوها» در غرفه‌ی استان یزد پایتخت کتاب ایران نمایشگاه کتاب رونمایی شد.

به گزارش ستاد خبری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در آیین رونمایی کتاب «فرشته آرزوها»، خلاقیت و ایده‌پردازی با محور کتاب و ترویج کتابخوانی را از شاخصه‌‌های کسب عنوان پایتخت جهانی کتاب ایران دانست و گفت: سیل اندیشه‌‌های نو و مبتکرانه در حوزه‌ی کتاب از سوی فرهنگ‌ دوستان یزد، زمینه را برای کسب عنوان پایتختی کتاب ایران سرعت بخشید.
مدیر اجرایی پایتخت کتاب یزد نیز در این مراسم با تحسین نگاه نو و خلاقانه‌ی موجود در این کتاب به لحاظ فیزیکی و عرضه گفت: این طرح برای اولین بار در کل کشور در یزد انجام شده است و به طور حتم می‌‌تواند در بحث اقتصاد فرهنگی و بازار فروش هم موفق عمل کند.
تلفیق تکنولوژی، قصه‌نویسی و صنایع‌دستی در یک مجموعه
علیرضا قاسمی‌پور کارشناس‌ارشد روانشناسی و پدر نیایش قاسمی‌پور نویسنده‌ی نوجوان کتاب دست‌ساز چوبی «فرشته آرزوها» گفت: این کتاب در قالبی خلاقانه و با اتکا به دانش روانشناسی و هوش‌افزایی کودکان طراحی و کار شده است.
وی افزود: تلفیق تکنولوژی، قصه‌نویسی و صنایع‌دستی در یک مجموعه علاوه بر بعد خلاقانه، ترغیب کودکان به کتابخوانی مبتنی بر هوش طبیعت‌گرا در کودکان است.
قاسمی‌پور ادامه داد: کودکان در مقطعی از سن، به طور غریزی نسبت به طبیعت و مولفه‌‌های آن همچون چوب، آب و گل علاقه‌مند می‌شوند. این کتاب که نمونه‌ی مشابهی در ایران ندارد به شکل دست‌ساز با کمک برش لیزر در چوب کار شده است. برگ‌‌های این کتاب از چوب است و تصاویر آن به شکل برجسته کار شده تا کودک بتواند شخصیت‌‌های کتاب را لمس کند.
این مدرس دانشگاه هدف از اجرای این کار را، آشتی کودکان با کتاب به واسطه‌ی جذابیت در اجرای قالب کتاب دانست.
وی تاکید کرد: استقبال خوبی از سوی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد از ایده‌‌های خلاقانه را شاهدیم و امیدواریم به‌زودی بتوانیم با تولید انبوه، این کار را وارد بازار کتاب کنیم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.