اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
وظیفه خبر داد

بارش شدید باران در کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری

بارش شدید باران در کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، آخرین وضعیت جوی کشور را تشریح کرد.

احد وظیفه با اشاره به اینکه فردا (9 اردیبشهت)، در برخی مناطق جنوب، غرب، جنوب و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود، گفت: فردا شدت بارش در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری خواهد بود.
وی  اعلام کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، در ساعات بعدازظهر امروز (شنبه هفتم اردیبهشت)، برای مناطقی از جنوب غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال غرب افزایش ابر و بارش پراکنده رخ خواهد داد.

این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین گفت: فردا (یکشنبه هشتم اردیبهشت)، در برخی مناطق جنوب، غرب، جنوب و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود که شدت آن در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری خواهد بود.

از دوشنبه تا چهارشنبه بارش متناوب در استان‌های واقع در شمال غرب و دامنه‌های البرز

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه این شرایط را از اواخر وقت یکشنبه و طی روز دوشنبه در مرکز شرق و شمال شرق کشور شاهد خواهیم بود، ادامه داد: از بعدازظهر دوشنبه (۹ اردیبهشت) تا روز چهارشنبه (۱۱ اردیبهشت)، به طور متناوب برای استان‌های واقع در شمال غرب و دامنه‌های البرز بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با بیان اینکه در منطقه زابل وزش باد شدید تا ظهر امروز یکشنبه هفتم اردیبهشت تداوم دارد، اظهار کرد: طی سه روز آینده در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس تنگه هرمز و شرق دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان با اشاره به وضعیت آب و هوای پایتخت طی دو روز آینده، گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری، همراه با بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دما ۲۱ و ۱۰ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین پس‌فردا (دوشنبه ۹ اردیبهشت)، هوای تهران صاف و در بعضی ساعات با وزش باد همراه خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در روز دوشنبه ۲۴ و ۱۱ درجه سانتی‌گراد پیش بینی می‌شود./ایسنا

کپی