اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

سواحل جنوبی استان بوشهر مواج می‌شود

سواحل جنوبی استان بوشهر مواج می‌شود

کارشناس هواشناسی استان بوشهر در پیش بینی وضعیت جوی و دریایی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که در سواحل جنوبی بوشهر در ساعاتی از بعد از ظهر امروز به سبب وزش باد شمال غربی دریا تا حدودی متلاطم است.

پیام مساعدی اظهار کرد: انتظار می‌رود در هنگام وزش تندباد ارتفاع موج دریا نیز به طور لحظه‌ای افزایش یابد، ضمن اینکه از روز دوشنبه تا پایان هفته دمای هوا روند افزایشی دارد.

وی افزود: بر این اساس آسمان استان کمی تا قسمتی ابری، طی ساعات بعد از ظهر در سواحل جنوبی وزش باد و از امشب افزایش ابر و در برخی نقاط نیز با رگبار پراکنده باران گاهی رعدوبرق و وزش تندباد همراه است.

این کارشناس هواشناسی تاکید کرد: جهت وزش باد شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت، در سواحل جنوبی طی ساعاتی از بعد از ظهر امروز بر روی دریا تا ۴۴ کیلومتر در ساعت، فردا شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت است.

مساعدی خاطرنشان کرد: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی استان ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر است. همچنین فردا در سواحل استان ۶۰ تا ۱۲۰ و در سواحل شمالی و مرکزی استان گاهی بیش از ۱۵۰ سانتیمتر است.

وی عنوان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان مد دریا ۱۳:۵۳ و جزر دریا نیز ۲۲:۳۵ خواهد بود./ ایسنا

 

کپی