اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

از استالین تا یلتسین را از غرفه روزنامه ایران هدیه بگیرید

از استالین تا یلتسین را از غرفه روزنامه ایران هدیه بگیرید

روزنامه ایران امسال در طرحی جالب در نمایشگاه کتاب ،کتاب هدیه می دهد که در زیر چند کتاب که در لیست هدیه ها قرار دارد معرفی می شود .

 از استالین تا یلتسین (چهل سالی که دنیا را تکان داد)"

نویسنده: فرد کلمن  ،مترجم: علی ایثاری کسمایی ،فرد کلمن، نویسنده کتاب به خاطر آمریکایی بودنش آزادی‌هایی در شوروی داشته که هیچ روزنامه‌نگار روسی یا خارجی دیگری هرگز از آن برخوردار نبوده‌اند. علاوه بر آن همسرش نیز کارمند سفارت فرانسه در مسکو بوده و پیداست که اطلاعات دست اول بسیاری را به او داده است. هر چند ما در تأیید سیاست‌های آمریکا نمی¬توانیم با ایشان هم عقیده باشیم، اما به دلیل برخورداری از اطلاعات دست اولی که دراختیار خواننده می‌گذارد، سعی بر این بوده با حفظ امانت متن کتاب به‌طور کامل ترجمه شود. شکی وجود ندارد که کمونیسم چالش بزرگ قرن بیستم بود. و اینکه هیچ عامل دیگری در طی قرن بیستم و پیش از آن در نظم تثبیت‌شده جهانی، عمیق‌تر و طولانی‌تر از کمونیسم بر زندگی مردم تأثیر نگذاشت.
کتاب حاضر با بررسی تاریخ شوروی، مقطع خاص ظهور استالین تا ظهور یلتسین را با حوادث درونی این مقطع پیش روی خونندگان قرار داده است.

"الفبای کار در رسانه‌ها:"نویسنده: ‌جف پریدمور ،مترجم: بی‌تا غفاری
همگام با پیشرفت‌های روزافزون فناوری، حرفه‌ی خبرنگاری نیز دست‌خوش تحولات شگرفی شده است. کتاب حاضر راهنمای عملی برای برداشتن نخستین گام در دنیای رسانه‌ها است و اطلاعات مفیدی در زمینه‌ی خبرنگاری در قرن بیست‌ویکم دراختیار خواننده قرار می‌دهد.
روزنامه‌نگاران، عکاسان مطبوعاتی و خبرنگاران رسانه‌های دیداری و شنیداری می‌توانند از تجربیات ارزشمند نویسنده بهره بگیرند. همچنین راهنمایی‌های مفیدی برای افرادی که علاقه‌مند به همکاری با رسانه‌ها به‌صورت آزاد هستند ارائه شده است.
نظر به اینکه خبرنگاری از جمله مشاغل سخت به شمار می‌آید، بهره‌گیری از دیدگاه‌ها و تجربیات کسانی که پیش از ما این راه را پیموده‌اند می‌تواند بسیار کارگشا باشد.

"بیانیه رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت چهل سالگی انقلاب" ،گردآورنده: مؤسسه انتشاراتی روزنامه ایران

رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای مهم به مناسبت چهل سالگی انقلاب با جوانان ایران سخن گفتند؛
به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی ...
به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی،
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بیانیه‌ای مهم و راهبردی با تشکر از حضور سرافرازانه و دشمن‌شکن مردم در راهپیمایی 22 بهمن، به تبیین ویژگی‌های مسیر پرافتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و برکات خیره‌کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند و با تأکید بر امید واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان‌ها، خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران مقتدر، الزامات این جهاد بزرگ را در هفت سرفصل اساسی بیان کردند.

"تاریخ رسانه. از گیلگمش تا گوگل"،مؤلف: راجر پری. مترجم: بهروز تورانی
صنعت رسانه نقش تعیین‌کننده‌ای در زندگی ما دارد؛ بر سیاست، فرهنگ و تجارت تأثیر می‌گذارد. جامعه‌ی کنونی را رسانه‌هایی شکل داده‌اند که برای خدمت به آن ایجاد شده‌اند و فراورده‌ی بیش از سه هزار سال پیشرفت‌اند. اگر رسانه وجود نداشت، زندگی ما آشکارا با آنچه اینک هست تفاوت می‌داشت. ما اینک در یکی از بزرگ‌ترین نقاط عطف صنعت رسانه قرار داریم "تاریخ رسانه؛ از گیلگمش تا گوگل" توضیح می‌دهد که جوامع چطور از لوح‌های گلی به این نقطه، به عصر موبایل رسیده‌اند. این کتاب، تاریخ رسانه‌ها را به زبانی ساده از چاپ تا اینترنت بررسی می‌کند: تاریخ نمایش، کتاب، پوستر، روزنامه، مجلات، کامیک‌ها، تلگراف، پست، موسیقی، رادیو، تلویزیون، بازی‌های ویدئویی و وب. این کتاب از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2012 بوده و تا چند هفته در صدر لیست پرفروش‌ترین‌های سایت آمازون قرار داشته است.

 

کپی