اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹

عملکرد فیس بوک زیرذره بین دادستان نیویورک

عملکرد فیس بوک زیرذره بین دادستان نیویورک

دادستان کل نیویورک در حال بررسی ماجرای افشای اطلاعات ایمیل 1.5 میلیون کاربر فیس بوک بدون رضایت آنان است. این موضوع از هفته گذشته تا کنون توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

فیس بوک طی هفته گذشته تایید کرد که 1.5 میلیون کاربر که از 3 سال پیش تا کنون در این شبکه اجتماعی ثبت نام کرده اند، با خطر افشای اطلاعات ایمیلی رو به رو هستند. بر اساس همین خبر نیز، دفتر دادستان کل نیویورک در حال تحقیق درباره موضوع فوق است.

سخنگوی فیس بوک نیز در این زمینه گفت:"ما با دادستانی کل نیویورک تماس گرفته و به سوالات آنان در این زمینه پاسخ می دهیم." اطلاعات منتشر شده توسط فیس بوک نشان می دهد که سرقت اطلاعات در این شرکت از ماه مه سال 2016  رخ داده  و 1.5 میلیون کاربر را نیز تحت تاثیر قرار داده است. اگرچه فیس بوک می گوید این یک حادثه بوده و قبلا نیز به کاربران اطلاع داده شده که برخی از داده های آنان استفاده خواهد شد.

دادستان کل نیویورک نیز در بیانیه ای گفت: "زمان آن است که فیس بوک برای پاسخگو بودن در خصوص افشای اطلاعات شخصی کاربران  پاسخگو باشد. فیس بوک بارها و بارها نسبت به اطلاعات مصرف کنندگان خود بی احترامی نشان داده است آن هم در حالی که از این اطلاعات سود می برد. اکنون که فیس بوک از اطلاعات 1.5 میلیون کاربر سوء استفاده کرده است، نشان می دهد که به طور جدی نقشی در محافظت از اطلاعات شخصی افراد ایفا نمی کند. "

فیس بوک از دو سال  پیش تا کنون با ماجرای رسوایی افشای اطلاعات کاربران و مکاری با موسسه کمبریج آنالیتیکا مبارزه می کند و البته حواشی دیگری مثل ترول های روسی درگیر در انتخابات ایالات متحده، نقض قوانین ضدتراست اتحادیه اروپا و بسیاری از موارد دیگر را نیز در کارنامه خود دارد.

در صورتی که دادستان نیویورک اثبات کند برداشت اطلاعات ایمیلی 1.5 میلیون کاربر عمدی بوده است، شاهد جریمه ای سنگین علیه فیس بوک خواهیم بود./انتخاب

 

کپی