اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

رشد اقتصادی کره جنوبی منفی شد

رشد اقتصادی کره جنوبی منفی شد

رشد اقتصادی کره‌جنوبی در ۳ ماهه اول ۲۰۱۹، با افت ۰.۳ درصدی نسبت به ۳ ماهه قبلی روبرو شد. این بیشترین رشد منفی اقتصاد کره از اواخر ۲۰۰۸ تا کنون است.

در واکنش به تنش‌های چین و آمریکا و کاهش تقاضای چین، شرکت‌های کره‌جنوبی سرمایه‌گذاری‌های خود را کاهش دادند و با افت صادرات اقتصاد این کشور در سه ماهه اول امسال به طور غیرمنتظره‌ای منقبض شد تا بدترین عملکرد خود از بحران مالی جهانی تا کنون را ثبت کند.

این انقباض غیرمنتظره باعث شد گمانه‌زنی‌ها در مورد تغییر ۱۸۰ درجه‌ای سیاست‌گذاری‌های بانک مرکزی و احتمال کاهش نرخ بهره، تقویت شود.

بانک مرکزی کره‌جنوبی، روز پنج‌شنبه اعلام کرد: افت شدیدتر از حد انتظار بخش سازندگان تراشه کامپیوتری، به سرمایه‌گذاری‌ها در ۳ ماهه اول آسیب زده، در حالی که کاهش صادرات، سود به دست آمده از رشد مصرف بخش خصوصی را خنثی کرده است.

رشد اقتصادی کره‌جنوبی در ۳ ماهه اول ۲۰۱۹، با افت ۰.۳ درصدی نسبت به ۳ ماهه قبلی روبرو شد. این بیشترین رشد منفی اقتصاد کره از اواخر ۲۰۰۸ تا کنون است. در آن سال اقتصاد کره با رشد منفی ۳.۳ درصدی روبرو شده بود. این در حالی است که رشد اقتصادی کره در سه ماهه اکتبر تا دسامبر، ۱ درصد بوده است.

پس از اعلام این داده‌ها، سهام کره ۰.۴۳ درصد افت کرد، در حالی که وون کره‌جنوبی به پایین‌ترین نرخ برابری دلار خود از اوایل ۲۰۱۷ تا کنون رسید./مهر

کپی