اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

در فرودگاه مسکو

وزیر دفاع: ترامپ امنیت جهان را با خطر جدی مواجه کرده است‌

وزیر دفاع: ترامپ امنیت جهان را با خطر جدی مواجه کرده است‌

امروز مهم‌ترین موضوع «ترامپیسم» در جهان است که یک ویژگی شبیه نازیسم دارد/ ترامپ امنیت جهان را با مخاطرات جدی مواجه کرده است

 وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه امروز مهم‌ترین موضوع «ترامپیسم» در جهان است که یک ویژگی شبیه نازیسم دارد، گفت: ترامپ امنیت جهان را با مخاطرات جدی مواجه کرده است.
وزیر دفاع: ترامپ امنیت جهان را با خطر جدی مواجه کرده است‌گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ امیر سرتیپ «امیر حاتمی» که به‌منظور شرکت در هشتمین کنفرانس سالانه امنیت بین‌المللی به روسیه سفر کرده است، در فرودگاه ونوکووای مسکو، در جمع خبرنگاران درباره اهمیت این اجلاس اظهار داشت: این سفر بنا به دعوت وزیر دفاع روسیه انجام شده و ان‌شاءالله در مجمع عمومی آن سخنرانی خواهیم داشت.

وی در تشریح برنامه‌های خود در این سفر افزود: در این سفر حول موضوعات مختلف، موضوعات دو‌جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی نیز با سایر مقامات روسیه و وزیر دفاع روسیه مذاکراتی خواهیم داشتم.

‌وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در حاشیه این کنفرانس با وزرای دفاع شرکت‌کننده نیز دیدار و گفتگو خواهم داشت، تصریح کرد: در این دیدارها، حول مسائل دو‌جانبه منطقه و بین‌المللی گفتگو خواهیم کرد.

سرتیپ حاتمی در تشریح اهمیت کنفرانس امنیتی مسکو خاطرنشان کرد: این اجلاس یک فرصت مغتنم و مناسبی است که مقامات و مسئولان و سیاست‌مداران‌کشور‌های مختلف به ویژه در حوزه دفاعی و امنیتی، مسائل مختلف امنیتی امروز جهان را با هم طرح و نظراتشان را بیان کنند و نظرات دیگران را نیز بشوند.

وی با بیان ا‌ینکه امروز با مسائل مختلف امنیتی در جهان مواجه هستیم، ادامه داد: امروز مهمترین موضوع ترامپیسم در جهان است که یک ویژگی شبیه نازیسم دارد و ترامپ با ویژگی‌های مثل خودخواهی، ظلم و زیر پا گذاشتن اصول انسانی و قواعد بین‌المللی امنیت جهان را با مخاطرات جدی مواجه کرده است.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران تأکید کر‌د: در چنین کنفرانس‌هایی درباره ابعاد این خطرات گفتگو می‌شود و حاصل آن پیدا کردن راهکار‌های مشترک و رسیدن به دنیای امن‌تر خواهد بود.

بنا بر این گزارش، هشتمین کنفرانس امنیتی و بین‌المللی مسکو با حضور وزرای دفاع، رؤسای ستاد و فرماندهان عالی‌رتبه نظامی و دفاعی و مسئولان سازمان‌های بین المللی از بیش ۸۰ کشور جهان طی دو روز برگزار خواهد شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.