دیروز و امروز نبض «توئیتر» میان شعر و سیاست در نوسان بود. کاربران روز گذشته در روز سعدی، ابیات و غزل‌هایی از این شاعر را که از حفظ داشتند و بیشتر دوست می‌داشتند با دیگران به اشتراک گذاشتند. برخی نیز همچنان پیگیر آخرین تحولات و اخبار مناطق سیل زده کشور بودند.

 اما انتصاب سردار سلامی به‌عنوان فرمانده کل سپاه، وقفه‌ای در این جریان ایجاد کرد. از آن پس بسیاری از کاربران، چه آدم‌های مشهور و چهره‌های سیاسی و چه شهروندان عادی، با هشتگ‌های «سردار سلامی» یا «سپاه پاسداران» دیدگاه خود را نسبت به جابه‌جایی در رأس سپاه پاسداران در شبکه اجتماعی «توئیتر» مطرح کردند. از جمله کاربری که نه در اصل این انتصاب، بلکه در زمان صدور حکم نکته‌ای را یافت و نوشت: «این نگاه رهبر انقلاب را در صدور حکم در این حد از اهمیت فرماندهی سپاه سردار سلامی را بسیار دوست می‌دارم که ما روز تعطیل نداریم.»

دیگری نوشت که «انتصاب سردار سلامی، فردی با ایمان مقتدر، مؤمن، نترس، با اخلاص به فرماندهی کل سپاه از اقدامات حکیمانه وخردمندانه امام خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا، بی‌شک خواب از چشمان دشمنان‌مان امریکا و صهیونیست ربوده.» کاربری هم از تأثیر این جابه‌جایی بر فرآیندهای منطقه‌ای نوشت: «به دوران جدید در منطقه سلام کنید.» برای دیگرانی همچون عبدالرضا داوری، از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد هم رویکرد سردار سلامی در سیاست داخلی جالب بود: «با حکم فرمانده کل قوا، یکی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه علم و صنعت ایران، سکان فرماندهی سپاه پاسداران را در دست گرفت؛ سرداری که حتی یک بار واژه جریان انحرافی را علیه رئیس جمهوری سابق و یارانش به‌کار نبرد.»
ناگفته پیداست که اپوزیسیون یا براندازان در این شبکه نسبت به انتصاب سردار سلامی چه واکنشی نشان دادند. همزمان با این بحث‌ها، برخی با هشتگ «روایت خدمت» یا «باز هم بسیج» همچنان از مناطق سیل زده کشور نوشتند. از جمله کاربری که ذیل انتشار تصویری از تلاش محلی‌ها و امدادگران برای ایجاد سیل بند، نوشت: «مهم نیست زیاد باشد یا کم، مهم این است...همین حالا نیت کنیم و کمک کنیم! فراموش نکن! روزی...همین مهربانی‌ها دست‌مان را می گیرد!» ذیل این هشتگ، بیشمار تصاویر و فیلم‌هایی را می‌توان از عملیات امداد و نجات در مناطق سیل زده دید، بگذریم از اینکه برخی هم همچنان دل به سعدی سپرده‌اند و برخی دیگر نیز صحبت‌های اخیر پمپئو، وزیر خارجه امریکا درباره ارتباط «جان بولتون» مشاور امنیت ملی امریکا با سازمان منافقین خلق را دستمایه قرار داده‌اند./ ایران عصر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.