زیر آب رفتن 120 مدرسه خوزستان

استانها /
شناسه خبر: 464540

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: بر اثر سیلاب، تاکنون ۱۲۰ مدرسه در سطح استان به صورت کامل به زیر آب رفته‌اند.

محمد تقی‌زاده امروز دوشنبه، دوم اردیبهشت ماه در جمع شورای مؤسسان مدارس و مراکز غیردولتی استان‌های معین خوزستان اظهار کرد: پدیده سیل خسارت‌های گسترده‌ای به مجموعه آموزش و پرورش خوزستان در حوزه فضاهای آموزشی وارد کرده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۲۰ مدرسه در سطح استان به صورت کامل به زیر آب رفته‌اند، خاطرنشان کرد: با دستور مقام عالی وزارت و همچنین هم افزایی صورت گرفته با سازمان نوسازی مدارس کشور به محض فروکش کردن سیل در مناطق سیل زده، روند بازسازی و نوسازی این مدارس آغاز خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با اشاره به وجود ۱۶ هزار دانش آموز سیل زده پایه دوازدهم در خوزستان، عنوان کرد: برگزاری دوره‌های تجمیعی آموزشی برای این دانش آموزان و همچنین برگزاری دوره‌های الکترونیکی تقویت بنیه علمی در حوزه کنکور، از اقدامات مجموعه تعلیم و تربیت استان در حوزه تقویت دانش آموزان سیل زده است.

تقی زاده اضافه کرد: استان خوزستان در حوزه سرانه فضای آموزشی وضعیت قابل قبولی ندارد. بر اساس آخرین ارزیابی‌های سازمان نوسازی مدارس کشور، استان خوزستان در جایگاه ۲۷ کشور در شاخص فضای آموزشی قرار دارد.

وی با بیان اینکه توسعه شاخص‌های آموزش و پرورش خوزستان نیازمند توجه ویژه در سطح ملی است، خاطرنشان کرد: حجم مشکلات و چالش‌های مجموعه تعلیم و تربیت استان که به دلیل پدیده سیلاب تشدید شده است، نیازمند اقدمات راهبردی در سطح کشوری است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: در شاخص نیروی انسانی نیز سالانه شاهد ثبت تقاضای ۷ هزار نفر از فرهنگیان برای خروج از استان هستیم. تنها راه ماندگاری همکاران فرهنگی، ارائه بسته‌های تشویقی و خدمات ویژه رفاهی است که این مهم نیز نیازمند توجه ویژه در سطح ملی است.

تقی‌زاده در پایان گفت: اولویت حال حاضر ما در ستاد معین آموزش و پرورش خوزستان، توجه به فضاهای آموزشی آسیب دیده در پدیده سیلاب و همچنین امکان ادامه تحصیل دانش آموزان سیل زده است. در این راستا از ظرفیت‌های ۱۰ استان معین خوزستان استفاده خواهیم کرد./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.