اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پیشنهاد ارائه تسهیلات به سربازانی که دوره های امدادی می گذرانند

پیشنهاد ارائه تسهیلات به سربازانی که دوره های امدادی می گذرانند

رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت: پیشنهاد داده ایم به سربازانی که دوره های امدادی می گذرانند، 20 روز مرخصی تشویقی داده شود

 

دکترشهاب صابونچی، با اشاره به در نظر گرفتن تسهیلات سربازی به جوانان هلال احمری گفت: ما نباید کار های داوطلبانه را شرطی کنیم و بگوییم در ازای آن ها امتیاز می‌دهیم اما می توانیم از مشوق ها استفاده کنیم. طبیعتا یکی از دغدغه های جوانان و خانواده‌هایشان مسئله سربازی است اما اگر مشوقی وجود داشته باشد که جوان احساس کند با انجام کار های داوطلبانه وقت خود را تلف نکرده است و در عین حال علاوه بر یادگیری، جان چند نفر را نجات داده است، می‌توان به خوبی از این موضوع استفاده کرد. ضمن اینکه سازمان هلال احمر پیگیری‌های متفاوتی انجام داده بود، اما حالا که وزیر کشور به عنوان رئیس ستاد بحران کشور، رئیس شورای امنیت کشور و عضو شواری عالی امنیت ملی ورود و پیشنهادی را طرح کند، می‌تواند تاثیرات متفاوتی داشته باشد و فکر نمی‌کنم از نمایندگان مجلس و تصمیم گیرندگان حوزه امنیتی و دفاعی شخصی در این زمینه نظر منفی داشته باشد کما اینکه در حوادث نیرو های مسلح نیز حضور پیدا می‌کنند؛ البته وظیفه ما سنگین تر می‌شود چرا که باید سیستم جذب و سازماندهی خود را تقویت و جدی‌تر دنبال کنیم.

وی درباره لزوم ارائه آموزش‌های امدادی به نیرو های مسلح نیز گفت: یکی از این مباحث مورد توجه سازمان جوانان هلال احمر بحث ارائه آموزش‌های لازم به نیرو های مسلح است که تفاهم نامه‌ای با قرار گاه مهارت آموزی نیرو های مسلح امضا شد و از اواخر سال ٩٧ نیز اجرای آن آغاز شد که البته هنوز در سطح گسترده اجرا نمی‌شود اما مراحل اولیه آن آغاز شده است. اولویت ما این است که بتوانیم به صورت تقریبا اجباری ساعاتی را برای نیروهای سربازان وظیفه، آموزش ارائه کنیم. حتی بحث بود که اگر این نیرو ها در گذشته دوره های آموزشی امدادی گذرانده باشند و مدارک معتبری دریافت کرده باشند به جای این ٢٠ ساعت، مرخصی تشویقی بگیرند که خود این موضوع می‌تواند انگیزه‌ای برای جذب باشد؛ یا اینکه اگر دوره‌ها را گذرانده‌اند مربی شوند و آموزش‌های لازم را به دیگران ارائه کنند.

وی ادامه داد: این کار را شروع کردیم و در حال توسعه آن هستیم و پیگیر ارائه آموزش ها به سایر اقشار نیز هستیم که تا کنون به طور پراکنده بحث هایی مطرح شده است. سازمان جوانان گاهی باید در گروه های جدی تری ورود کند. جامعه دانشجویی و دانش آموزی کشور ما بسیار گسترده است و اگر ما به مدارس به صورت جدی ورود کنیم جامعه وسیعی تحت پوشش قرار می‌گیرند ضمن اینکه عمده آموزش پذیران ما در  این طیف سنی قرار می‌گیرند. ما دادرس را از جهت کمی و کیفی توسعه دادیم تا هم مدارس بیشتری و هم پایه‌ها و گروه های بیشتری را دربرگیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.