جزئیاتی از جلسه دیروز ظریف از زبان بنیادی

ظریف: می‌خواستم دنیا بداند ایران یک وزیرخارجه و یک دستگاه سیاست خارجی دارد

سیاسی /
شناسه خبر: 462773

ظریف: دوگانگی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی وجود ندارد/ ظریف: درخواست استعفایم به خاطر حفظ جایگاه و شأن وزارت خارجه بود/ خواستم به دنیا بگویم ایران یک وزیر خارجه و یک دستگاه سیاست خارجی دارد

عضو فراکسیون امید مجلس، جزئیات جلسه ظریف با ۲۵ نفر از مخالفان استعفاء وی را تشریح کرد.

بهروز بنیادی نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر، در خصوص جلسه روز گذشته فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس با وزیر امور خارجه، گفت: در این جلسه حدود ۲۵ نفر از نمایندگان حضور داشتند.

ظریف: درخواست استعفایم به خاطر حفظ جایگاه و شأن وزارت خارجه بود

وی اظهار داشت: در مورد استعفای وزیر امور خارجه بحث خاصی نشد فقط بسیار مختصر ظریف اعلام کرد، این استعفا به خاطر حفظ جایگاه و شأن وزارت خارجه انجام شد.

با این استعفا خواستم به دنیا بگویم ایران یک وزیر خارجه و یک دستگاه سیاست خارجی دارد

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: وزیر امور خارجه اعلام کرد با این استعفا خواستم به دنیا اعلام کنم که دوگانگی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی وجود ندارد و ایران یک وزیر خارجه و یک دستگاه سیاست خارجی دارد.

بنیادی تأکید کرد در این جلسه همچنین وضعیت و جایگاه ایران در منطقه و جهان مورد بررسی قرار گرفت و وزیر امور خارجه توضیحاتی در مورد جایگاه ایران در این تغییر و تحولات ارائه داد.

وی تصریح کرد: در این جلسه نمایندگان و وزیر امور خارجه بر نقش این وزارتخانه در حوزه دیپلماسی اقتصادی با توجه به شرایط تحریم‌ها تأکید کردند.