افزایش تولید، بیکاری را کاهش می دهد

اقتصادی /
شناسه خبر: 462659

دبیر کل جمعیت تولید کنندگان ایران با بیان اینکه مقاوم سازی و فرهنگ سازی اقتصادی یکی از نیاز های ضروری کشور در حال حاضر است، گفت:یکی از مزایای تولید، پایین آمدن نرخ بیکاری است.

ایران آنلاین/ علی ظفرزاده در گفت و گو با رادیو تهران در برنامه جمعه با سیاست افزود:بعد از خروج آمریکا از توافق برجام باید کمیته ویژه ای در خصوص راه کارهای اقتصادی تشکیل می شد.
 مقاوم سازی و فرهنگ سازی اقتصادی یکی از نیاز های ضروری کشور در حال حاضر است.
وی ادامه داد: برای خروج از وضعیت فعلی باید فرهنگ تولید گرایی در عرصه ملی شکل بگیرد و دستگاه های اجرایی به امر تولید بها دهند.
علی ظفرزاده افزود: ما به دنبال این هستیم به جای واردات بی رویه کالاهای خارجی، تولیدات داخلی را تقویت کنیم.
وی با بیان اینکه یکی از آسیب های بزرگ در حوزه اشتغال سیاست های غلط حوزه پولی بانکی است، تصریح کرد: در شرایط فعلی باید تمام دستگاه ها دست به دست هم دهند تا بخش خصوص واقعی وارد کار شود.
وی خاطر نشان کرد: امروز تمام دنیا نگران دانش موشکی ایران هستند پس ما می توانیم با تکیه بر دانش داخلی در تمام حوزه ها موفق باشیم.
ظفرزاده افزود: برخی صاحبنظران معتقدند باید یک نهاد فرا قوه ای با اختیارات کافی ایجاد شود تا بتوان اقتصاد ایران را دوباره به دوران فعال و پویا بازگرداند و تا زمانی که در حوزه اقتصادی اصلاحاتی رخ ندهد نمی توان شاهد تحول در این حوزه بود./

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.