اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

فصول مشترک رسانه ملی و کارلوس کی‌روش

فصول مشترک رسانه ملی و کارلوس کی‌روش
شهاب پاک‌نگر

متأسفانه فدراسیون فوتبال کشورمان در یک رقابت نفسگیر با رئال مادرید، نتوانست زیدان را به‌عنوان سرمربی در اختیار بگیرد. حالا با توجه به اینکه چند ماهی است که تیم ملی بی‌صاحب مانده و آقای تاج خودش برای خودش می‌رود بازی تدارکاتی هماهنگ می‌کند، می‌خواهیم چند گزینه را به‌عنوان سرمربی تیم معرفی کنیم تا روز بازی تدارکاتی با کره‌جنوبی، باز مجبور نشویم هومن افاضلی را روی نیمکت بنشانیم.

 
 
 
 
بدون هیچ تردیدی، پدیده امسال کشور، حسینی‌بای گزارشگر توانمند صداوسیماست. ایشان اخیراً نشان دادند، غیر از اینکه می‌توانند در جلسه کنکور تمرکز شرکت‌کنندگان را به هم بزنند، این توانایی را دارند که با فرو رفتن تا کمر در آب به‌عنوان بمب رسانه‌ای کشور شناخته شوند. حسینی‌بای پتانسیل‌های بیشتری دارد و ما فعلاً فقط از ظرفیت فعلی‌اش استفاده کردیم. شاید بگویید که او سابقه ورزشی ندارد. باید به شما بگوییم ما که عکس و فیلم کمتر دیده شده حسینی‌بای را با شلوار خیس دیدیم، دو روز دیگر، احتمالاً عکسش با شورت ورزشی هم منتشر می‌شود. حُسن اصلی حسینی‌بای، قیمت پایینش نسبت به کارلوس کی‌روش است و به گفته منابع موثق اگر حق مأموریتش را سی هزار تومان بیشتر کنید، برخلاف کی‌روش در شهرستان‌ها هم حاضر می‌شوند تا بازی تیم‌های باشگاهی را تماشا کند. بقیه کارها مثل ارنج تیم، خرید لباس و اسپانسر و... را هم که رئیس فدراسیون خودش انجام می‌دهد.
گزینه دیگر ما دکتر بشیر حسینی داور توانمند مسابقه عصر جدید است. بشیر حسینی مرتبط‌‌ترین آدم به فوتبال در کشور است، یعنی اگر مدیران شبکه سه بخواهند هر کسی به هرچیزی خیلی ربط دارد. اصلاً شاید همین انتخاب باعث شود که یک ستاره مربعی بیاید اسپانسر تیم ملی شود و ما بیست وچهار ساعت پخش مستقیم بازی‌های تیم ملی را در تلویزیون تماشا کنیم. در ضمن اگر بشیر حسینی همان الگویی که در یکی از شبکه‌های تلویزیون اینترنتی مطرح کردند را در تیم‌ملی پیاده کنند، قطعاً فینال جام جهانی بین ما و برزیل یا اوکراین برگزار خواهد شد.
در مورد گزینه دیگر، اگر قضیه را خیلی موشکافانه بررسی کنیم، باید بگوییم یکی از برگ‌‌های برنده کی‌روش، استفاده از بازیکنان دو ملیتی و شاغل در لیگ‌های خارجی بود. پس برای انتخاب سرمربی جدید، باید شخصی را پیدا کنیم که سفرهای طولانی مدت به کشورهای خارجی و به‌طور خاص اروپایی داشته باشد. با یک جست‌و‌جوی ساده در بین افرادی که الان شغلی ندارند، اولین گزینه پیشِ روی ما «سید مناف هاشمی» استاندار سابق گلستان است که به‌خاطر مشکلات خانوادگی مجبور است همه‌اش برود خارج. آخرین گزینه‌های ما مثل همیشه محسن رضایی میرقائد و محمد باقر قالیباف هستند. به هرحال، هرجا سخن از انتخاب و نامزد است، نام این دو عزیز می‌درخشد.
کپی