اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
تا سال ۲۰۲۰ ،

روبات کشاورز جایگزین کشاورزان می شود

روبات کشاورز جایگزین کشاورزان می شود

در سال ۲۰۱۶ شرکت "Agerris" از روبات کشاورزی خود موسوم به "SwagBot" که توانایی‌های خاصی داشت رونمایی کرد و اکنون پس از گذشت سه سال این شرکت اعلام کرده که قصد دارد نسخه هوش مصنوعی این روبات را تا سال ۲۰۲۰ وارد بازار کند.

از توانایی‌های روبات مذکور می‌توان به بررسی محصول، برداشت علف‌های هرز و شمارش محصول اشاره کرد. اکنون این شرکت پس از گذشت سه سال اعلام کرده که با به دست آوردن ۴.۶ میلیون دلار از فروش این روبات اکنون قصد دارد یک نسخه هوش مصنوعی این ربات را تا سال آینده وارد بازار کند.

از آنجایی که روباتی که این شرکت در سال ۲۰۱۶ توسعه داده بود را می‌شد از راه دور هم کنترل کرد اما نسخه هوش مصنوعی و خودکار این روبات هم اکنون می‌تواند به راحتی علف‌های هرز را شناسایی و ریشه کن کند و بسیار دقیق‌تر بر مراتع و محصولات کشاورزی نظارت داشته باشد.

از آنجایی که روبات SwagBot برای تمرکز بر عملیات نظارت بر محصولات و دامداری‌های بزرگ طراحی شده است، شرکت "Agerris" اکنون نیز بر روی یک روبات دیگر به نام "Digital Farmhand" برای مزارع کوچک‌تر نیز کار می‌کند.

روبات "Digital Farmhand" وظایفی مانند برداشت غیر شیمیایی علف‌های هرز، اسپری هوشمند محصولات و شمارش محصول را به صورت خودکار انجام خواهد داد.

این شرکت قصد دارد این دو روبات را طی ۱۲ ماه آینده در استرالیا عرضه کند و پس از آن عرضه به کشورهای دیگر را نیز آغاز کند./ایسنا

کپی