13 کامیون 10 چرخ حامل کمک های مردمی از ارومیه با حضور محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مسوولان استانی به مناطق سیل زده جنوب کشور ارسال شد.

استاندار آذربایجان غربی روز چهارشنبه در حاشیه ارسال این کمک های مردمی، افزود: این کامیون های حامل اقلام مورد نیاز سیل زدگان که با همکاری مردم و سازماندهی شهرداری تهیه شده به لرستان، ایلام و خوزستان ارسال می شود.
محمدمهدی شهریاری ادامه داد: مردم این استان در مواقع بحرانی، نوع دوستی مثال زدنی با هموطنان خود دارند و در کمک به مردم سیل زده نیز این امر را به اثبات رساندند.
وی بیان کرد: ارگان های آذربایجان غربی نیز در کمک به سیل زدگان حضوری فعال داشتند و ما از این احساس دوستانه مردم و مسوولان استان تشکر و قدردانی می کنیم.
وی با اشاره به اینکه مردم سیل زده نگران مسائل پشتیبانی نباشند، اضافه کرد: دولت همراه با ملت برای کمک به سیل زدگان در تلاش است و در خصوص تامین اعتبار برای بازسازی مناطق سیل زده مشکلی وجود ندارد.
محمد حضرت پور، شهردار ارومیه نیز گفت: امروز 130 تن کمک مردمی در قالب 13 کامیون شامل اقلام غذایی و کنسرو، اقلام گرمایشی و بهداشتی به مناطق سیل زده ارسال و 290 میلیون ریال کمک نقدی جمع آوری شده از مردم نیز به سیل زدگان تحویل داده می شود.
به گزارش ایرنا سه شنبه /13 فروردین/ اولین محموله کمک های امدادی آذربایجان غربی توسط سه دستگاه کامیون شامل چادر، پتو، چند تانکر آب و بسته های غذایی یک ماهه بارگیری و به ایلام ارسال شد.
همچنین محموله کمک های مردمی این استان شامل سه کامیون 10 چرخ به ارزش یک میلیارد و 570 میلیون ریال بامداد روز /پنجشنبه 15 فروردین/ به مناطق سیل زده لرستان ارسال شد.
محموله پنج تنی گوشت نیز روز پنجشنبه /15 فروردین/ با همکاری قرارگاه حمزه سید الشهدا (س) و استانداری آذربایجان غربی به مناطق سیل زده ارسال شد.
اقلیت های دینی استان نیز روز جمعه /16 فروردین/ یک کامیون شامل اقلام مختلف خوراکی و پتو، مواد بهداشتی، پوشک بچه، نوار بهداشتی، انواع مایع شوینده ظروف و لباس، انواع شامپو، دستمال کاغذی و 200 جفت کفش بچگانه مورد نیاز سیل زدگان را به این مناطق ارسال کردند.
همچنین روز جمعه /16 فروردین/ نیز با دستور استاندار آذربایجان غربی 6 دستگاه کمپرسی 10 چرخ، یک دستگاه کمپرسی 6 چرخ، یک دستگاه لودر و یک دستگاه کشنده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با هدف آواربرداری و بازسازی مناطق سیل زده به این مناطق فرستاده شد.
ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی نیز به همراه 25 نفر نیروی انسانی ماهر روز شنبه /17 فروردین/ در راستای کمک به سیل زدگان لرستان به این مناطق ارسال شد؛ این خودروها شامل 2 دستگاه بلدوزر، 2 دستگاه گریدر، سه دستگاه کامیون، 2 دستگاه تانکر آب و سوخت، سه دستگاه وانت پیکاپ، یک دستگاه بیل مکانیکی، 2 دستگاه تریلی و 2 دستگاه لودر همراه با پنج دستگاه تریلی کمرشکن است.
تاکنون مردم نیکوکار آذربایجان غربی برای کمک به سیل ‌زدگان در نقاط مختلف کشور 6 میلیارد و 600 میلیون ریال در اختیار این نهاد قرار داده اند؛ در حال حاضر 93 پایگاه ثابت و سیار کمیته امداد امام خمینی (ره) و همچنین مراکز نیکوکاری مساجد در این استان با هدف جمع آوری کمک های مردمی به سیل زدگان فعالیت دارد./ ایرنا