اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

نجار: سیل ۱۵ هزار میلیارد تومان خسارت به جا گذاشت

نجار: سیل ۱۵ هزار میلیارد تومان خسارت به جا گذاشت

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی از گزارش رئیس سازمان مدیریت بحران خبر داد که بر اساس آن،‌ میزان خسارت سیل اخیر بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

مهرداد لاهوتی با اشاره به حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در جلسه فراکسیون مستقلین گفت: ایشان در این جلسه حوادث اخیر سیل را تشریح و اعلام کرد که این حوادث ۶۲ کشته به جای گذاشته است. همچنین عنوان شد که سیل بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان خسارت به دنبال داشته است.

وی افزود: همچنین نمایندگان گلایه ای در مورد نحوه مدیریت سیل داشتند، در بحران ها معمولا باید به گونه ای مدیریت کرد که مسئولان مربوطه و استانداران حرف های متفاوت نزنند اما در حوادث اخیر هرکس برای خود حرفی می‌زد و نوعی ناهماهنگی به چشم می‌خورد.

لاهوتی اضافه کرد: آقای نجار هم گلایه‌ای از مجلس کرد که قانون مدیریت بحران ۴ سال است در مجلس معطل مانده است، البته این قانون در مجلس به تصویب رسیده و به شورای نگهبان ارجاع شده است.

در مورد قانون بیمه حوادث هم گلایه هایی داشتند که ۶، ٧ سال است در مجلس تعیین تکلیف نشده است. در همه جای دنیا حوادث طبیعی که رخ می‌دهد تنها دولت آن را مدیریت نمی کند بلکه بیمه‌ها پای کار می‌آیند. ایشان انتظار داشت با توجه به بلاتکلیف ماندن قضیه، موضوع در مجلس تعیین تکلیف شود./ایسنا

کپی