اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

تخریب 19 مدرسه پلدختر

تخریب 19 مدرسه پلدختر

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: 19 مدرسه شهری و روستایی شهرستان پلدختر در اثر جاری شدن سیل گذشته به طور کامل تخریب شده است.

سیل پلدختر

«رضا زینی وند مقدم» روز یکشنبه در جریان بازدید از مدارس سیل زده پلدختر در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به بررسی ها، 10 مدرسه بخش معمولان در اثر سیل آسیب جدی دیده و قابل استفاده نیست و باید جایگزین برای آنها اندیشیده شود.
وی افزود: مدارسی که در شهرستان پلدختر در اثر سیل تخریب شده‌اند، کانکس و یا چادر جایگزین آنها می شود و یا اینکه مدارس دیگر که آسیبی به آنها وارد نشده به صورت دو یا سه شیفته در می آیند تا دانش آموزان بتوانند در این مدارس به تحصیل خود ادامه دهند.

آموزش و پرورش


مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: اکنون در حال برنامه‌ریزی هستیم تا بتوان مشکل دانش آموزان سیل زده پلدختر، معمولان و روستاهای تابعه را که تعطیل شده اند برطرف کرد و هفته آینده به هر شکلی که شده مدارس این مناطق راه اندازی می شود.

تخریب مدرسه


وی افزود: منازل مسکونی بسیاری از فرهنگیان شهرهای پلدختر و معمولان در اثر سیل به طور کامل از بین رفته یا اینکه آسیب جدی دیده و دیگر قابل سکونت نیست که در این زمینه علاوه بر ستاد بحران استان، آموزش و پرورش نیز در حوزه کاری خود آمار را جمع آوری کرده و اطلاعات لازم در این زمینه را به وزارتخانه ارایه خواهد داد.
زینی وندمقدم بیان کرد: همزمان با صندوق ذخیره فرهنگیان، وزیر و معاون پشتیبانی وزیر برای تعیین تسهیلات به فرهنگیان شهرستان پلدختر رایزنی‌هایی انجام ‌داده اند.
وی با بیان اینکه برآورد اولیه خسارت به مدارس شهرستان پلدختر انجام شده افزود: آخر وقت امروز بعد از بازدید کامل از مدارس آمار و تعیین خسارت به طور دقیق به وزارتخانه اعلام می شود.
مدیرکل آموزش وپرورش لرستان گفت: یک سری لوازم ضروری و کمک های اولیه شامل بسته های غذایی، پتو و چادر از جاهای دیگر تهیه و در اختیار فرهنگیان سیل زده قرار خواهد گرفت.
وی افزود: نوشت افزار، کیف، کفش و لباس دانش آموزان مناطق سیل زده شهرستان از بین رفته که به طور قطع باید تهیه شود.
زینی وند مقدم ادامه داد: بیش از 300 میلیارد ریال بر اساس برآورد اولیه به مدارس شهرستان پلدختر که در اثر سیل از بین رفتند خسارت وارد شده است.
بارش شدید باران که از یکشنبه هفته گذشته (11 فروردین ماه) در لرستان آغاز شد، موجب بروز سیل و طغیان رودخانه ها در چهار شهرستان این استان از جمله پلدختر شده و به بسیاری زیرساختهای این مناطق آسیب وارد کرده است./ایرنا

کپی