ملت ما با قدرت ایستاده و مقتدرانه از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمایت می کند/ دولت و مجلس به تنهایی نمی توانند خرابی های ناشی از سیل را جبران کنند و سیل عظیم مردم باید به آنان یاری کنند

«مسعود پزشکیان» در پاسخ به تذکر نصرالله پژمان فر نمایند مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا 40 سال است که این اقدامات را انجام می دهد ولی ملت ما با قدرت ایستاده است و از نیروهای سپاه مقتدرانه حمایت می کند.
«نصرالله پژمان فر»عضو فراکسیون ولایی مجلس امروز یکشنبه و در جلسه علنی مجلس گفت: آمریکا غلط می کند که سپاه و ارتش را تروریست اعلام می کند آمریکا خودش تروریست است و شاهد این امر نیز حضور نظامیان آن در تمام دنیا است که به تمام دنیا ظلم می کند.
علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات هم در تذکری اظهار داشت: اگر آمریکایی ها بخواهند سپاه را به عنوان گروه تروریستی اعلام کنند، ما قطعا همه نیروهای آنان را در منطقه و سایر نقاط جهان هدف قرار خواهیم داد.
وی ادامه داد: اگر آمریکایی ها چنین غلطی کنند، ما بیکار نخواهیم نشست، نظر مجلس و همه ملت ایران این است که از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمایت کنند.
این عضو فراکسیون ولایی مجلس پزشکیان که ریاست جلسه را بر عهده داشت خواست در این رابطه نظر مجلس که حمایت یکپارچه از نیروهای مسلح به خصوص سپاه پاسداران است را اعلام کند.
مسعود پزشکیان نایب رییس اول مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: شما نباید در میان بررسی دستورات مجلس این تذکر را مطرح می کردید این خلاف آیین نامه داخلی مجلس است، شما تذکر می دهید که خلاف آیین نامه عمل می کنید در حالی که خود خلاف آیین نامه عمل می کنید.
به گزارش ایرنا نشریه وال‌استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد احتمالا واشنگتن در روز دوشنبه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را تروریستی اعلام کند.این اولین بار است که کاخ سفید، یک ارگان رسمی وابسته به حکومت یک کشور خارجی را تروریستی اعلام می‌کند.گفته می شود در بین مقامات ارشد دولت آمریکا برای اعلام این تصمیم، اختلاف‌نظر و دو دستگی وجود دارد .

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و مجلس به تنهایی نمی توانند خرابی های ناشی از سیل را جبران کنند و سیل عظیم مردم باید به آنان یاری کنند.

به گزارش ایرنا، «مسعود پزشکیان» که ریاست جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت، اظهارداشت: سیلی که در این ایام اتفاق افتاد، حال بسیاری از مردم کشور را تلخ کرد و گرفتاری ها و مشکلاتی که برای سیلزدگان ایجاد شد برای هر انسان دردمندی احساس تلخی را ایجاد می کند.
وی افزود: باران رحمت خداوند بسیاری از مناطق بی آب را سیرآب کرد ولی در برخی از مکان ها خرابی هایی به بار آورد، جان هایی را گرفت و خرابی هایی را ایجاد کرد.
نایب رییس اول مجلس تصریح کرد: دولت ، سپاه ، بسیج و نیروهای در منطقه کارهایی را انجام داده و در حال انجام هستند ولی همان گونه که سیل خرابی کرده تنها سیل مردم است که می تواند این خرابی ها را درست کند.
وی گفت: شنیدم دولت اعلام کرده که مشکل را حل می کند، امکان ندارد دولت به تنهایی این مشکل را حل کند، مجلس نیز به تنهایی نمی تواند این مشکل را حل کند اگر بتوانیم همه مردم را بسیج کنیم می توانیم این مشکل را حل کنیم.
نماینده مردم تبریز در مجلس اظهار داشت: پیشنهاد بنده این است که سیلی از مردم از محلات، دانشگاه ها، مدارس و گروه ها ایجاد شده و دولت آنان را ساماندهی کند، هر کسی مسوولیت پذیرد و 10 خانه را درست کند و دولت نیز زیرساخت ها را درست کند تا مشکل حل شود و گرنه اگر اینجا بنشینم و بگوییم فلانی این کار را نکرده و دولت هم ادعا کند که کار کرده مشکلی حل نمی شود.
پزشکیان ادامه داد: این تهدیدی که برای مملکت ایجاد شده را باید به فرصت تبدیل کنیم و به مردم یاری رسانیم، امیدواریم امسال سال همدلی و همیاری و مشارکت برای حل مشکلات مردم باشد.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.