آزادی زیباترین هدیه نیکوکاران به زندانیان

حوادث /
شناسه خبر: 460321

گروه حوادث: وقتی از سرگذشت غم‌انگیز 5 پسر نوجوان زندانی با مخاطبان مهربان روزنامه ایران گفتیم، اطمینان داشتیم که به همت نیکوکاران ناشناس بزودی نامه آزادی آنان امضا می‌شود. 5 پسر بچه در حالی آزاد شدند که به برکت سخاوت دست‌های نیکوکاران، نامه آزادی یک خانم معلم بدهکار و یک راننده زندانی نیز صادر شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
زوج نیکوکار البرزی که پیش از این بارها برای آزادی زندانیان بدهکار و رفع گرفتاری نیازمندان پیشقدم شده بودند، این بار نیز با پرداخت 45میلیون تومان مجموع بدهی پسرهای گرفتار در کانون اصلاح و تربیت را پذیرفتند تا در روزهای نخستین سال نو، به این 5نوجوان آسیب‌ دیده شادی ببخشند. «ر.ف» نیکوکار البرزی اعلام کرد: امیدوارم این زندانیان به پشتوانه حمایت‌های مردم نیکوکار بتوانند مسیر زندگی خود را پیدا کرده و دیگر مرتکب تخلفی نشوند. خوشحالم که در جایگاه معنوی یک پدر توانستم 5 پسر زندانی را نجات دهم و به کسانی که چشم به راهشان هستند، امید هدیه کنم. آنها همچنین هزینه لباس و کفش 5 پسر نوجوان را نیز تأمین کردند.
آزادی خانم معلم زندانی
خانم مدیر مهد کودک – 46 ساله – که برای پرداخت بدهی پسر نوجوانی که دلتنگ مادر بزرگش بود، به زندان آمد با اطلاع از پرداخت بدهی وی توسط زوج نیکوکار البرزی، برای آزادی 2 زندانی دیگر اعلام آمادگی کرد. نخستین زندانی یک معلم 45 ساله بود که 7 میلیون تومان بدهی داشت و مستأجر بود. دومین زندانی نیز یک راننده 43 ساله و دارای 3 فرزند بود. وی خودرو پیکان خریداری کرد اما در تصادف با یک خودرو مدل بالا نتوانست رضایت شاکی را جلب کند و زندانی شد. او نیز برای آزادی 5 میلیون تومان نیاز داشت. با صدور چک از سوی مدیر مهد کودک و همسرش که از مخاطبان پر مهر و عاطفه روزنامه ایران هستند، مقدمات آزادی این 2زندانی نیز فراهم شد.
نیکوکاران خوش درخشیدند
در این میان یک مرد بازاری 57 ساله نیز برای کمک به 5 نوجوان زندانی اعلام آمادگی کرد و گفت: وجدانم درگیر زندگی این پسرها شده و نمی‌توانم تحمل کنم.همچنین صاحب یک مغازه در بازار تهران نیز با اعلام شماره همراهش به گروه جویندگان عاطفه روزنامه ایران اظهار کرد: من سال‌هاست که پیگیر این سوژه‌ها هستم و همواره کمک می‌کنم. این بار نیز تحت تأثیر قرار گرفتم و حاضرم بخشی از بدهی پسرهای نوجوان را بدهم.
 کارمند 38 ساله شرکت نفت، خانم کارمند 45 ساله، خانم خانه‌دار 38 ساله و مادر پسر دوقلوهای 17 ساله نیز برای حمایت مالی از پسرهای زندانی اعلام آمادگی کردند. همچنین خانمی 38 ساله با همراهی دوستانش برای 5 پسر آزاد شده سبد کالا و خواربار هدیه کرد. 
«حاجی رضا شاکرمی»، دادستان عمومی و انقلاب استان البرز، ضمن تقدیر از مدیرعامل روزنامه ایران به خاطر پیشقدم بودن در اقدام‌های نیکوکارانه، کمک به نیازمندان و آزادی زندانیان گفت: نیکوکاران سرمایه‌های این شهرند؛ کسانی که حتی حاضر به افشای نام خود نیستند و نگاهشان فراتر از چارچوب زندگی‌شان است. نیکوکارانی که رنج مردم را می‌شناسند و با اعتماد به رسانه، از فرسنگ‌ها راه دور همراهمان می‌شوند تا درهای بسته را بگشایند و به انسان‌های دردمند و بی‌پناه، امید ببخشند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.