معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از تشدید برخورد با موارد تخلفات بهداشتی در سراسر کشور در آستانه نوروز خبر داد.

مهندس محسن فرهادی ضمن اعلام این خبر افزود : تعداد بازرسی بهداشت محیطی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از آغاز برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی به 213 هزار و 888 مورد رسیده است.

وی گفت: بازرسی بهداشت محیطی از اماکن عمومی و مراکز و مدارس اسکان مسافرین نوروزی 60 هزار و 515 مورد، بازرسی بهداشت محیطی از مراکز ، اماکن و رستوران های بین راهی ۹۶۴۷ مورد و کل بازرسی های بهدشت محیطی ۲۸۴۰۵۰ مورد بوده است.

وی اظهار کرد: کل مراکز و اماکن متخلف بهداشتی معرفی شده به مراجع قضایی ۳۷۱۸ مورد بوده  که از این تعداد ۳۲۸ مورد مربوط به مراکز و رستوران های بین راهی است. معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، کل مراکز و اماکن متخلف بهداشتی پلمب شده را ۱۱۳۰ مورد اعلام کرد  که ۲۲۶ مورد آن مربوط به رستوران‌های بین راهی بوده است.

وی افزود: مقدار مواد غذایی غیر بهداشتی معدوم شده در این مدت 396 هزار و 755 کیلو گرم است. مهندس فرهادی گفت: در این مدت تعداد موارد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی 173 هزار و 3 مورد بوده است.

وی اظهار کرد: از آغاز برنامه سلامت نوروزی تاکنون تعداد موارد کلرسنجی آب 196 هزار و 938 مورد بوده است. گفتنی است؛ برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی از بیستم اسفندماه سال جاری آغاز و تا پایان تعطیلات نوروز ۹۸ ادامه خواهد داشت./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.