در آخرین ساعات سال 1397 تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی از افزایش 12.4 درصدی ترددها طی 24 ساعت گذشته در جاده های کشور حکایت دارد.

اکنون به استثنای برخی مسیرهای مسدود و ممنوع، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.
در شبانه روز گشته اوج تردد بین ساعات 16 تا 17 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 صورت پذیرفته است و هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب کنند.
آزادراه های تهران - کرج، کرج - قزوین، تهران - قم، تهران - پاکدشت، تهران - ساوه و همچنین تهران - شهریار بیشترین تردد را ثبت کرده اند.

** ممنوعیت تردد بدلیل مداخلات جوی:

محور رامیان- اولنگ - شاهرود واقع در استان های گلستان و سمنان، محور فرعی شمشک - دیزین واقع در استان های البرز و تهران، محور پونل- خلخال واقع در استان گیلان، محور سی سخت - پادنا واقع در استان کهگیلویه و بویر احمد، محور گنجنامه – تویسرکان واقع در استان همدان، محور سروآباد - پاوه واقع در استان کردستان، محور رویان - بلده (حدفاصل وازک تا بلده) ، واقع در استان مازندران، محور شاهرود - آزادشهر واقع در استان سمنان و گلستان به دلیل نبود ایمنی مسدود شده اند.
همچنین محور قدیم بستان-چذابه واقع در استان خوزستان، محور ساری - فرح آباد واقع در استان مازندران، محور کوهرنگ - مسجدسلیمان واقع در استان چهار محال و بختیاری، محور بابلسر - کیاکلا واقع در استان مازندران، محور شاهرود - توسکستان واقع در استان سمنان، محور چشمه علی - فولادمحله واقع در استان سمنان، محور فنوج-رمشک واقع در جنوب استان سیستان وبلوچستان، محور قوچان - درگز،واقع در جنوب استان خراسان رضوی، محور ساری - کیاسر واقع در جنوب استان مازندران نیز تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود هستند.

** محدودیت‌های ترافیکی ایام نوروز 1398

با توجه به افزایش تردد و حجم فزاینده سفر در تعطیلات نوروز سال 1398 و به منظور ارتقاء ضریب ایمنی و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی تا پایان روز شنبه 17 فروردین 98 برخی محدودیت های ترافیکی در جاده های کشور اعمال می شود.
بر این اساس عبور و مرور انواع موتور سیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه ها و بزرگراه ها، محورهای کرج - چالوس، هراز ، فیروزکوه و سایر محورهایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع است.
در تمامی محورهای برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می شود، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راههایی اعمال می شود که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.
تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در سیزدهم فروردین در همه محورهای برون شهری ممنوع شده است./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.