4 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض معیشتی و تعمیراتی به خسارت دیدگان سیل در مازندران پرداخت می شود.

«حسین زادگان»استاندار مازندران با اعلام این خبر افزود: 2 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض معیشتی و 2 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض تعمیراتی ظرف 2 یا 3 روز آینده به خسارت دیدگان سیل در مازندران پرداخت می شود .آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه  این رقم  را به صورت تنخواه اولیه ابلاغ کرد تا بتوانیم خسارت‎هایی اولیه را برای منازل خسارت دیدگان جبران کنیم .

وی اظهارداشت : خانه های روستایی که تخریب شده اند تا سقف 35 میلیون تومان و 10 میلیون وام بلاعوض با بهره 4 درصد و برای منازل حوزه های شهری هم 50 میلیون تومان با 12 میلیون تومان بلاعوض پرداخت می شود . درحوزه  دامداری ، آبزی پروری و کشاورزی در مناطق دشت خسارت زیادی وارد شد و 12 گروه از بنیاد مسکن ، جهاد کشاورزی در حال برآورد خسارت هستند .

استاندار مازندران گفت : در حال حاضر راه‎های اصلی به همت عوامل راهداری ، مردم و بخش خصوصی باز شد و راه‎های فرعی به خصوص در مناطق کوهستانی  گلوگاه ، بهشهر ، نکا ، میاندرود ، ساری  ،سوادکوه و مناطق که برف سنگین آمده است تا امروز باز می شود . 80 تا 90 درصد آب ، برق و گاز مازندران نیز وصل است .

حسین زادگان تصریح کرد:منطقه بهنمیر و روستاهای گالش کلا ، انار مرز و روستاهای اطراف و در شهرستان جویبار ،بهنمیر ، بابلسر، ساری و میاندرود و روستاهای حسن آباد مشکل داریم ./خبر گزاری صدا و سیما

http://aftabnews.ir/files/fa/news/1397/12/28/285008_488.jpg

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.