فعالیت مشترک دمشق و مسکو و هماهنگی در سطوح عالی در همه حوزه ها از جمله سیاسی و نظامی از عوامل قاطع مقاومت سوریه برای مقابله با تروریسم است.

به نقل از اعلام خبرگزاری سوریه (سانا)، 'بشار اسد' رئیس جمهوری سوریه در دیدار با سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه و هیات همراه با اعلام این مطلب افزود: این کار مشترک موجب تحقق دستاوردهای زیادی علیه گروهک تروریستی داعش و جبهه النصره و دیگر گروه های تروریسم در سوریه شد.

رئیس جمهوری سوریه افزود: بعضی از کشورها و قدرت ها با اعلام اظهارات بعضی مقامات مسئول خود از تروریسم حمایت می کنند و در واقع با آن همساز دارند و از تداوم ارائه حمایت به آن در بعضی مناطق دریغ نمی کنند.

وی ادامه داد: اتخاذ چنین سیاستی باعث قربانی شدن بسیاری از غیرنظامیان و گسترش تروریسم و توسعه آن به مناطق دیگر سوریه شد.
وزیر دفاع روسیه نیز ضمن تاکید بر استمرار حضور این کشور در مبارزه با تروریسم در کنار ارتش سوریه گفت: روسیه تمام حمایت ممکن را از ملت سوریه با هدف تکمیل آزادسازی تمام مناطق سوریه و حفاظت از وحدت ارضی و حاکمیت و استقلال سوریه ارائه خواهد داد.
در جریان دیدار آخرین تحولات جنگ علیه تروریسم در سوریه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


دو طرف در این دیدار ضمن بررسی اوضاع مناطق ادلب و شرق فرات بر لزوم تداوم روند کار مشترک به منظور ایجاد راه حل های مناسب برای برقراری امنیت و ثبات در این دو منطقه و اتخاذ تدابیر ممکن و عدم اجازه به برخی کشورهای متخاصم ملت سوریه برای اجرای سیاست ها و اقدامات خود تاکید کردند.

در این دیدار سپهبد علی عبدالله ایوب وزیر دفاع سوریه و سرلشکر علی مملوک رئیس دفتر امنیت ملی و ایمن سوسان معاون وزیر امور خارجه سوریه ، معاون وزیر امور خارجه روسیه و سرگئی فیرچینن سفیر روسیه در سوریه حضور داشتند./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.