آتش سوزی در بازار تبریز خاموش شد

حوادث /
شناسه خبر: 458152

مدیر امور ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز اعلام کرد: با تلاش و حضور به موقع ماموران آتش نشانی، آتش در بازار تبریز کنترل و خاموش شد.

 یعقوب موسوی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: بعد از ظهر امروز با گزارش وقوع حریق در یک باب مغازه فروش ظروف چینی در پاساژ آخوندی بازار تبریز، آتش نشانان به محل حادثه اعزام شدند و این آتش سوزی را به سرعت اطفاء کردند.
وی افزود: این آتش‌سوزی در یک باب مغازه واقع در طبقه زیرمین پاساژ آخوندی که به عنوان انباری مورد استفاده قرار می‌گرفت، رخ داد و حریق در حال سرایت به مغازه‌های مجاور بود که با تلاش آتش‌نشانان به سرعت مهار و خاموش شد.
وی ادامه داد: این آتش‌سوزی با واکنش سریع نیروهای ایستگاه شماره یک و 11 سازمان آتش نشانی و نیز پیشتاز موتوری آماده در مسیر بازار تبریز، اطفاء شد.
مدیر امور ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز افزود: این آتش‌سوزی صدمات جانی نداشت.
بازار قدیمی تبریز به عنوان بزرگ ترین بازار مسقف جهان با یک هکتار مترمربع وسعت در قلب بافت تاریخی این کهن شهر واقع شده و هر از چند گاهی شاهد وقوع آتش سوزی به دلیل تعدد مغازه ها و راسته های آن است.
چند سال قبل وقوع یک آتش سوزی بزرگ در بازار تبریز که راسته «ایکی قاپیلی'( دو دری) را به تلی از خاکستر تبدیل کرد، موجب اتخاذ تدابیر جدی و ایجاد تاسیسات اطفای حریق در راسته ها و تیمچه های این بازار شد.  / ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.