اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

وزیر فرانسوی نام گربه اش را برگزیت گذاشت

وزیر فرانسوی نام گربه اش را برگزیت گذاشت

اقدام ناتالی لوآزو وزیر مسئول امور اروپایی فرانسه که نامه گربه خانگی اش را برگزیت گذاشته است، تعجب محافل سیاسی را به همراه داشته است.

به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز، ناتالی لوآزو نام گربه‌اش را 'برگزیت' گذاشته است.
این اقدام خانم وزیر، در چند روز گذشته موجی از گمانه زنی ها را در محافل سیاسی و خبری به همراه داشت.
وزیر مسئول امور اروپایی فرانسه در این باره گفت: 'اسم گربه ام را برگزیت گذاشته ام زیرا هر روز صبح با میومیو کردن مرا از خواب بیدار می‌کند تا از اتاق بیرون رود. وقتی در را باز می‌کنم، با تردید به در نگاه می‌کند و وقتی او را از اتاق بیرون می‌کنم، با نگاه خصمانه‌ای به من چشم می‌دوزد'.
لوآزو بارها از روند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا انتقاد کرده بود و در آخرین واکنش به این موضوع گفته است: 'من واقعا علت سردرگمی انگلیس را درخصوص برگزیت متوجه نمی شوم. این سردرگمی غیرقابل قبول است. تمدید؟ چرا؟ راه‌حل ، اعطای زمان بیشتر نیست. راه‌حل یک شیوه و استراتژی است که باید از جانب لندن ارائه شود'.
پارلمان انگلیس دو ماه پیش با طرح موردنظر دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا با اختلاف 230 رأی مخالفت کرد. با وجود آنکه ترزا می نخست وزیر انگلیس موفق شد امتیازهای بیشتری را از اتحادیه اروپا برای رفع نگرانی پارلمان کشورش کسب کند، اما این تغییرات نیز نمره قبولی از پارلمان نگرفت و هفته گذشته برای دومین بار با اختلاف 149 رأی رد شد.
پارلمان انگلیس متعاقباً به طرحی رأی داد که برگزیت تا روشن شدن نحوه خروج این کشور از اتحادیه اروپا به تعویق بیفتد.
'می' قصد داشت تا به این بهانه طرح هفته گذشته خود را دوباره به رأی بگذارد. با این‌ حال، اظهار نظر امروز رئیس مجلس عوام در کنار طرح تعویق برگزیت، آینده این طرح را بیش ‌از پیش دچار ابهام کرده است.
این تحولات درحالی صورت می‌گیرد که هواداران برگزیت از چندی پیش در اعتراض به روند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، دست به تظاهراتی زدند که از شمال شرق این کشور آغاز و 29 مارس، روزی که مهلت دوساله برگزیت به پایان می‌رسد در مقابل پارلمان ختم می‌شود.
معترضان که با حمل پرچم انگلیس و شعارها نوشته‌هایی در حمایت از خروج این کشور از اتحادیه اروپا راهپیمایی می‌کنند، قصد دارند در مقابل پارلمان دست به تظاهرات اعتراضی بزنند.  / ایرنا

کپی