تمام اطلاعات موجود در شبکه اجتماعی مای‌اسپیس حذف شد

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 458124

تمام اطلاعات موجود در شبکه اجتماعی مای‌اسپیس Myspace از جمله میلیون‌ها فایل موسیقی، تصویر و ویدئو که قبل از سال 2016 میلادی در آن بارگذاری شده است، از سرورهای این وب‌سایت حذف شد.

مقامات این شرکت جایگزینی سرورهای معیوب را که بیش از یک سال قبل انجام گرفته است، به عنوان دلیل پاک شدن اطلاعات معرفی کردند. بنابر اعلام شرکت، فایل‌های موسیقی برای همیشه از سرورها پاک شده‌اند؛ اما قرار است با استفاده از سیستم‌های پشتیبان، باقی اطلاعات کاربران در آینده به طور کامل حفظ شود.
در این رخداد، بیش از 50 میلیون آهنگ از 14 میلیون هنرمند که در آرشیوهای آنلاین ذخیره شده بود،‌ از بین رفته است. با وجود این که بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی را ترک کرده و به سراغ فیسبوک رفته‌اند، تعداد زیادی از کاربران همچنان از این وب‌سایت استفاده می‌کنند و بسیاری از موسیقی‌دانان فعال در این شبکه اجتماعی را دنبال می‌کنند.
پاک شدن اطلاعات کاربران در مای‌اسپیس Myspace بی‌سابقه نیست. در سال 2013 میلادی راه اندازی مجدد این شبکه اجتماعی منجر به از بین رفتن اجتماعات کاربران شد و گروه‌های موسیقی ناچار به راه‌اندازی مجدد اجتماعات کاربری شدند. در آن زمان نیز بخش زیادی از محتوای متنی این شبکه اجتماعی از بین رفت، اما فایل‌های موسیقی و تصاویر دست‌نخورده باقی ماند./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.