سران باشگاه های مطرح اروپایی قرار است این هفته با برگزاری جلسه ای مخفیانه با اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا)، اعمال تغییرات و اصلاحات بنیادین در لیگ قهرمانان اروپا را به بحث و تبادل نظر بگذارند.

روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در گزارشی نوشت: باشگاه های اروپایی نخستین نشست رسمی خود را به منظور بررسی اعمال اصلاحات بنیادین در قالب برگزاری لیگ قهرمانان اروپا در شهر نیون واقع در کشور سوئیس برگزار خواهند کرد.
این روزنامه مدعی است علاوه بر احتمال تغییر زمان برگزاری بازی ها، ساز و کار حذف و صعود تیم ها نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
با توجه به قوانین کنونی، تیم ها با توجه به رتبه اکتسابی در جدول رده بندی لیگ های خانگی به معتبر ترین رقابت باشگاهی اروپا راه پیدا می کنند. قرار است پیشنهاد اعمال فرآیندی جدید و البته بسته تر برای راهیابی به این رقابت ها مطرح شود؛ پیشنهادی که شواهد از اجماع قابل انتظار باشگاه های بزرگ بر سر آن حکایت دارد.
مساله دیگری که قرار است در این جلسه مخفیانه به بحث گذاشته شود، موضوع تغییر زمان برگزاری بازی ها به روزهای آخر هفته است.
براساس گزارش ها، گمانه زنی ها در خصوص راه اندازی رقابتی جدید با عنوان «سوپر لیگ اروپایی»، یوفا را مجبور کرده است تا به منظور برآورده ساختن خواسته های اتحادیه باشگاه های اروپا و همچنین باشگاه های معتبر، این جلسه فوری و مخفیانه را ترتیب دهد.
با این حال هر گونه تغییر در قالب و سیستم برگزاری این تورنمنت تا پیش از سال 2024 اعمال نخواهد شد اما ظاهرا این نخستین باری است که یوفا پس از احساس خطر، تصمیم گرفته تا در دارایی ارزشمند خود یعنی لیگ قهرمانان اروپا تغییراتی اعمال کند.
پس از اتفاقاتی که سال گذشته در کی یف پایتخت اوکراین به وقوع پیوست، یوفا در صدد سبک و سنگین کردن احتمال برگزاری فینال لیگ قهرمانان خارج از قاره اروپا بر آمد.
لازم به ذکر است فینال سال جاری، ماه مه و در ورزشگاه واندا متروپولیتانو مادرید برگزار خواهد شد./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.