اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

مزاحم سایبری در تله پلیس اردبیل

مزاحم سایبری در تله پلیس اردبیل

مرد تبهکاری که از طریق پیام رسان تلگرام برای یک زن ایجاد مزاحمت می کرد ، توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد .

عامل پرونده مزاحم تلگرامی یک زن در اردبیل شناسایی شد

 سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل ظهر امروز از شناسایی و دستگیری مرد متأهلی که از طریق پیام‌رسان تلگرام برای یک زن ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد و اظهار داشت: با متخلفان در این زمینه بدون هیچ اغماضی برخورد می‌شود.

 رئیس پلیس فتا استان اردبیل افزود: در پی مراجعه شاکیه به پلیس فتا اردبیل و طرح شکایت در خصوص اینکه مدتی است شخصی از طریق فضای مجازی اقدام به ارسال مطالب تهدیدآمیز و درخواست دوستی کرده و حتی اعلام کرده در صورت پاسخ منفی اقدام به آزار و اذیت وی خواهد کرد، خواستار رسیدگی قانونی به اظهارات خود شد.

وی تصریح کرد: پس از بررسی‌ها و اقدامات کارآگاهان سایبری، مشخص شد که شماره متعلق به یکی از همسایه‌های شاکیه بوده و با وجود متأهل بودن اقدام به مزاحمت برای وی کرده است، که در نهایت با هماهنگی مقام قضایی متهم دستگیر و به پلیس فتا استان منتقل شد.

قهرمان‌طالع گفت: متهم در پی مشاهده مستندات دیجیتال به جرم خود اعتراف و اعلام کرد پس از فوت همسر شاکیه به او علاقه‌مند شده و شروع به ارسال پیام در تلگرام کردم و قصد مزاحمت نداشته و قصدم ازدواج با وی بوده که درنهایت نامبرده جهت رسیدگی به اتهامات و اعمال قانون به مراجع قضایی تحویل داده شد.

وی بیان کرد: در صورت مواجه با مزاحم سایبری در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها به پلیس اعتماد کرده و به‌هیچ‌وجه شخصاً اقدام به یافتن مزاحم با برقراری ارتباط، قرار ملاقات حضوری و... نکرده و حتماً با مراجعه به نزدیک‌ترین محل پلیس و یا از طریق وب‌سایت پلیس فتا اطلاع‌رسانی کنند./ تسنیم

 

کپی