اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹

کلاهبرداری به بهانه فروش بلیط

کلاهبرداری به بهانه فروش بلیط

فردی که با درج آگهی فروش بلیط لحظه آخری در یکی از سایت‌های واسطه گر از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد ازسوی ماموران پلیس فتای استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ "سید مصطفی مرتضوی " رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان  بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی در یکی از سایت‌های واسطه گر مبلغ ۴۰ میلیون ریال بابت فروش بلیط لحظه آخری از وی کلاهبرداری کرده بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی عنوان داشت در یکی از سایت‌های واسطه گر با آگهی فروش بلیط لحظه آخری با قیمت نازل مواجه شدم که جهت خرید با فروشنده تماس و وجه آن را واریزکردم که نه تنها بلیط دریافت نکردم، حتی فروشنده پاسخگوی تماس هم نمی‌باشد.

سرهنگ مرتضوی افزود: با بررسی‌های تخصصی در فضای مجازی متهم شناسایی و پس از هماهنگی قضائی دستگیر شد.
سرهنگ مرتضوی در پایان از تحویل متهم به مراجع قضائی خبر داد و توصیه کرد: شهروندان برای خرید بلیت حتی الامکان به دفاتر هواپیمایی مراجعه کنند و از خرید اینترنتی از سایت‌های متفرقه و فاقد مجوز یا شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند، همچنین برخی تبلیغات که در فضای مجازی با عناوین بلیط لحظه آخری، تور‌های گردشگری سریع و و ارزان و... منتشر می‌شود به‌منظور کلاهبرداری بوده و شهروندان باید صرفا از طریق شرکت‌های هواپیمایی و نمایندگان فروش این شرکت‌ها درخواست خدمات کنند./ باشگاه خبرنگاران
کپی