اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرز: زیزوی عزیز، می خواهیم همه بدانند بهترین مربی دنیا به رئال برگشته است

زیدان: برگشتم چون عاشق پرز و رئال مادرید هستم!

زیدان: برگشتم چون عاشق پرز و رئال مادرید هستم!

زین الدین زیدان، سرمربی جدید رئال مادرید، تایید کرد که از زمان ترک این باشگاه در تابستان گذشته، پیشنهادهای مختلفی دریافت کرد اما پیشنهاد بازگشت به برنابئو بهتر از آن بود که رد کند.

زیدان که در میانه های فصل 16-2015، جانشین رافا بنیتس در رئال مادرید شد، در دو فصل و نیم حضور در این باشگاه، سه قهرمانی در چمپیونزلیگ و یک قهرمانی در لالیگا به دست آورد اما در تابستان گذشته در اقدامی غیرمنتظره، این باشگاه را ترک کرد.

اما نتایج ضعیف رئال با خولن لوپتگی و پس از آن سانتیاگو سولاری باعث شد تا مدیران رئال بار دیگر به سراغ او بروند.

او که امروز تا سال 2022 با رئال مادرید قرارداد امضا کرد، در گفتگو با خبرنگاران گفت:" وقتی که رفتم، زمان درستی برای جدا شدن بود. من از آن زمان، پیشنهادهای مختلفی داشتم اما می خواستم اینجا در شهر مادرید بمانم. اولین واکنشم بعد از اینکه رئیس با من تماس گرفت این بود که برگردم. حالا هم اینجا هستم."

بعد از جدایی زیدان از رئال، گمانه زنی های زیادی در مورد دلیل جدایی او مطرح شد. او در مورد اینکه چرا چنین تصمیمی گرفته بود، گفت: "من از باشگاه جدا شدم زیرا فکر می کردم که بعد از بردن همه جام های ممکن، بازیکنان نیاز به تغییر دارند.

زیدان: عاشق رئیس و باشگاه هستم

من برگشتم زیرا رئیس با من تماس گرفت و اینجا هستم، چون عاشق او و باشگاه هستم. و خوشحالم که برگشتم اما این مسئولیت بزرگی است زیرا آدم های زیادی عاشق این باشگاه هستند. ما فصل گذشته قهرمان چمپیونزلیگ شدیم اما خیلی زود رقابت قهرمانی لیگ را واگذار کردیم و همین طور جام حذفی و این اتفاقات زمانی رخ داد که من سرمربی بودم.

می دانم که فصل گذشته چه اشتباهاتی داشتم و قصد دارم تمام تلاشم را بکنم تا مطمئن شوم تیم این بار بهتر عمل می کند.

ما باید تغییراتی ایجاد کنیم اما اکنون زمان داریم که صحبت کنیم و برنامه بریزیم. هنوز 11 بازی از فصل باقی مانده است. اوضاع در لیگ بد پیش می رود اما من فصل قبل مربی تیم بودم و آن زمان هم در تیم شرایط همین بود.

گفته می شود یکی از دلایل جدایی زیدان، نارضایتی او از جدایی کریس رونالدو بود. او در مورد ستاره فعلی یوونتوس هم گفت:" همه رونالدو را می شناسند. او یکی از بهترین ها و بخشی از تاریخ باشگاه است اما ما هنوز 11 بازی دیگر داریم و باید روی آن تمرکز کنیم."

سرمربی جدید رئال در مورد اینکه آیا احساس می کند بازگشتش به این تیم یک ریسک است یا نه، گفت: "من به این مسئله فکر نمی کنم. استراحت کردم و وقتی رئیس تماس گرفت، می خواستم برگردم؛ فقط همین. اشتیاق من، چیزی است که من را به اینجا کشید."

زیدان با همان کادر فنی قبلی به سانتیاگو برنابئو برگشته و از کادر فنی فعلی تیم، تنها آنتونیو پینتوس، مربی بدنساز، به کارش ادامه خواهد داد.

در زمان حضور سولاری، بازیکنانی مانند ایسکو و مارسلو، جایگاه شان را در ترکیب اصلی از دست دادند و گرت بیل هم در ماه های اخیر با هواداران دچار مشکل شد. زیدان در مورد این مسائل هم گفت:" این بازیکنان با رئال به جام های زیادی رسیدند. من قصد ندارم وارد مسائلی که برای آنها در این فصل رخ داد، بشوم.

من همه بازی ها را تماشا کرده ام. بازیکنان اولین کسانی هستند که می دانند سال سختی را پشت سر می گذارند. نمی توان همیشه پیروز شد. گاهی اوقات باید شکست خورد تا به جایی که قبلا بودی، برگردی.

وقتی من از رئال جدا شدم، بعضی ها تشکر کردند اما بعضی ها هم حرف های بدی زدند. اگر فکر می کردم چیز ناخوشایندی وجود دارد یا این بازگشت ریسکی دارد، برنمی گشتم.

 آدم مثبتی هستم و در چند ماه گذشته هم خوب استراحت کردم

من آدم مثبتی هستم و در چند ماه گذشته هم خوب استراحت کردم. رئیس باشگاه رئال با من تماس گرفت و من می خواستم برگردم. شاید اگر 4 ماه پیش بود، برنمی گشتم، کسی چه می داند؟

اما این زمان بندی مناسبی برای بازگشت است و یک فرصت فوق العاده. من واقعا منتظر این چالش هستم."

فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید، که در ماه های اخیر با انتقادهای زیادی روبرو شده، گفت:" ما در مقطع دشوار و پیچیده ای قرار داریم. ما این فصل به نتایج مورد نظرمان نرسیدیم. می خواهم از حرفه ای گری سانتیاگو سولاری در یک دوران دشوار تشکر کنم و اگر خودش مایل باشد، ما می خواهیم که در باشگاه بماند.

اما ما می خواهیم یک عصر طلایی تازه را شروع کنیم. زیزوی عزیز، ما می خواهیم که همه بدانند بهترین مربی دنیا به رئال برگشته است."/ ورزش سه

 

کپی