بودجه فوتبال 97 میلیارد شد

سازمان اقتصادی فوتبال تشکیل می شود/ قطع صدای سالن در زمان ارایه گزارش مالی از سوی تاج

ورزشی /
شناسه خبر: 455195

مجمع عمومی فدراسیون فوتبال از ساعت 10 امروز شنبه در هتل المپیک تهران با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، محمد رضا داورزنی معاون او و اعضای مجمع آغاز شد.

این مجمع درحالی آغاز شد که شب گذشته (شنبه) «علی کفاشیان» از نایب رئیسی اول فدراسیون استعفا کرده بود و در این مجمع غایب است.
«ابراهیم شکوری» سرپرست دبیری فدراسیون فوتبال با اجازه گرفتن از «محمدرضا ساکت» دبیرکل پیشین مجمع دستور جلسه را قرائت کرد.
پس از 15 دقیقه خبرنگاران از محل برگزاری مجمع خارج و به اتاقی که به صورت مستقیم مجمع بخش می شد منتقل شدند.
شکوری در خصوص موضوع قانون منع به کارگیری بازنشسته ها صحبتی نکرد ولی در ادامه سه ناظر برای مجمع انتخاب شدند اما اسامی آنها هنوز اعلام نشده و تصاویر هم برای خبرنگاران به نمایش در نیامد.
در محلی که خبرنگاران مستقر هستند عملکرد فدراسیون از طریق ویدئو کنفرانس به نمایش درآمد و همچنین از قرارداد حامیان مالی فدراسیون و جزئیات آن توضیحاتی ارئه شد.

صدا و تصویر جایگاه خبرنگاران قطع شد

از نکات جالب این مجمع قطع صدای سالن در زمان ارایه گزارش مالی از سوی تاج بود. همچنین در بخشی از صحبت های وزیر نیز صدا و تصویر جایگاه خبرنگاران قطع شد.

 تشکیل سازمان اقتصادی فوتبال

اعضای حاضر در مجمع فدراسیون فوتبال همچنین با تشکیل سازمان اقتصادی نیز موافقت کردند. همچنین در بخشی از صحبت های وزیر نیز صدا و تصویر جایگاه خبرنگاران قطع شد. این اتفاق با اعتراض شدید رسانه ها همراه شد.

اعضای حاضر در مجمع فدراسیون فوتبال همچنین با تشکیل سازمان اقتصادی نیز موافقت کردند.

تکلیف وضعیت ساختمان باشگاه استقلال و پرسپولیس

در ادامه مجمع موضوع تعیین تکلیف وضعیت ساختمان باشگاه استقلال و پرسپولیس مطرح شد.
«علی سلیمانی» خزانه دار فدراسیون در این خصوص گفت: ابتدا باید تکلیف اموال این دو باشگاه مشخص شود. از نظر حقوقی برای واگذاری این دو ساختمان اقدامی نشده است در حالی که باید مجمع به عنوان بالاترین نهاد تصمیم گیر در فدراسیون فوتبال در این باره تصمیم گیری کند و نظر نهایی را به سازمان خصوصی سازی اعلام کند.
«احمدرضا براتی» رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال در این خصوص اظهار داشت: بر اساس مقررات ثبتی در مورد اموال غیر منقول، وقتی سند به نام مالک باشد اگر مبلغی پرداخت شود باید بررسی شود در غیر این صورت، در تمام این سالها این 2 باشگاه رایگان از این ساختمان ها استفاده کردند که باید دیون آن را پرداخت کنند.
تاج در این باره تصریح کرد: در مجامع قبلی «علی کفاشیان» از اعضای مجمع خواست از آنجا که هم استقلال و هم پرسپولیس پول این ساختمان ها را داده اند، این ساختمان ها به آنها واگذار شود ولی اعضای مجمع و بیشتر روسای هیات های استانی با این موضوع مخالفت کردند.
«ایرج عرب» سرپرست باشگاه پرسپولیس نیز گفت: اسنادی وجود داره که باشگاه ها قسمتی از پول را پرداحت کردند و در باره موضوع مالکیت هم باید بررسی شود. البته براساس بررسی های شخصی من، در آن زمان به دلیل بدهی باشگاه، ساختمان به نام باشگاه ها زده نشده است.
سرانجام وزیر ورزش و جوانان در بخشی از صحبت های خود عنوان کرد که ساختمان های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس قطعا در سال 98 به آنها واگذار می شود.

قطع شدن طولانی مدت ارتباط سالن برگزاری مجمع با سالن استقرار خبرنگاران نیز مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرده و در خیلی از مباحث به ویژه گزارشات مالی اختلالاتی ایجاد شده بود.

«مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان در خصوص مشکل مالیاتی هیات ها اظهار داشت: ما پیگیری می کنیم تا این مشکلات و بلوکه شدن پول های فدراسیون و باشگاه حل و مطالبات وصول شود.

 فیفا و ای اف سی در مجموع 74 میلیارد تومان به وزارت ورزش کمک کرده اند 

در ادامه حسابرس فدراسیون نیز تاکید کرد: فیفا و ای اف سی در مجموع 74 میلیارد تومان به وزارت ورزش کمک کرده اند و عواید حاصل از تبلیغات نیز ٢٣ میلیارد برآورد شده است. علاوه بر این امیدواریم پنج میلیارد کسری نیز جبران شود.

در یکی از مهم ترین بخش های این جلسه بودجه سال آینده فدراسیون فوتبال، ٩٧ میلیارد تومان تصویب شد./ ایرنا

---

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.