هشدار پلیس در ارتباط با آژانس های مسافرتی

حوادث /
شناسه خبر: 455119

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا، با هشدار نسبت به کلاهبرداری با عنوان آژانس و تورهای مسافرتی، گفت: مراکز و آژانس های مسافرتی که از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مجوز دارند، معتبر هستند و برای مسافرت و تهیه بلیت باید به این مراکز مراجعه کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پلیس، سرهنگ محمدرضا اکبری افزود: با توجه به نزدیک شدن پایان سال و شروع تعطیلات نوروزی، برخی شهروندان برنامه ریزی کرده و با مراجعه به آژانس های مسافرتی اقدام به تهیه بلیت می کنند.

---

وی ادامه داد: به همین منظور افراد سودجو و کلاهبردار با سوءاستفاده از این موقعیت و برای رسیدن به اهداف مجرمانه خود ابتدا دفتری را در سطح شهر اجاره، سپس با اطلاع رسانی در فضای مجازی، ارسال پیامک های تبلیغاتی به تلفن های همراه شهروندان، چاپ آگهی در مطبوعات یا پخش آگهی در سطح شهر اقدام به تبلیغات می کنند.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با اشاره به تبلیغات فریبنده افراد کلاهبردار در خصوص اعزام مسافران و گردشگران در ایام نوروز به شهرها و کشورهای مختف از طریق تورهای گردشگری، گفت: در ادامه شهروندان نیز پس از ثبت نام و پرداخت وجه نسبت به تهیه بلیت اقدام و هنگام پرواز با مراجعه به فرودگاه پی به جعلی بودن بلیت ها برده و پس از آن متوجه می شوند شرکت مربوطه تعطیل و متهمان متواری شده اند.
وی با هشدار به شهروندان یادآور شد: برای انجام مسافرت و برای تهیه بلیت، به مراکز و آژانس های مسافرتی معتبر که مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دارند، مراجعه کنید.
سرهنگ اکبری اضافه کرد: از پرداخت هرگونه وجه و تحویل اسناد و مدارک به افرادی که با تبلیغات فریبنده مدعی اجرای تور با هزینه های پایین هستند، خودداری کنید.
وی افزود: به آگهی هایی که در فضای مجازی، روزنامه های کثیرالانتشار، سطح شهر یا معابر عمومی در خصوص اعزام گردشگر به خارج از کشور توسط تورهای گردشگری (به ویژه در ایام تعطیلات نوروز) مشاهده می کنید، اعتماد نکنید.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا گفت: از دادن مدارک به افراد ناشناس و کسانی که خود را نماینده آژانس ها معرفی می کنند یا شرکت ها و آژانس های غیرمعتبر خودداری کنید./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.