اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد

غفت نظام آموزشی در کشور از مهم ترین عامل یادگیری

غفت نظام آموزشی در کشور از مهم ترین عامل یادگیری

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که امروزه مدرسه به عنوان محیطی که یادگیری در آن اتفاق می افتد، فاقد دیوار و حصر است، افزود: محیط های آموزشی امروزه دارای معنایی متفاوت و گسترده است.

سیدمحمد بطحایی در همایش بین المللی مدرسه ایرانی معماری ایرانی در تراز سند برنامه زیرنظام تأمین فضا، تجهیزات و فناوری، با بیان این که اعتبارات خوبی به منظور کیفی بخشی فضاهای آموزشی کشور در سال ۹۸ تعیین شده است، اظهار کرد: بسیاری از مفاهیم دنیای امروز با گذشته تعریف کرده است.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به این که نگرش یادگیرنده امروز تغییر کرده است، گفت: متأسفانه در حال حاضر بخشی از فعالیت‌های مدرسه آن طور که باید و شاید منجر به تغییرات نسبتاً پایدار نمی‌شود.

بطحانی تصریح کرد: فضای آموزشی یکی از عوامل موثر در یادگیری است و تجهیزات آموزشی مدارس در این راستا باید به صورت مستمر مورد واکاوی قرار گرفته و بروز رسانی شوند.

این مسئول با بیان این که در ایران سیر تغییر مدارس روبه جلو است، خاطرنشان کرد: مدارس در آغازی که اسلام وارد ایران شد همان مساجد بودند و امروزه به تدریج از هم جدا شدند.

وی با اشاره به این که فضای آموزشی امروز فقط فضایی کالبدی نیست و دارای روح است، گفت: فضای آموزشی امروز خود یک معلم و نقش مهمی در یادگیری دانش آموزان ایفا می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که چیدمان تجهزات مدارس از دیگر ضرورت‌های تأثیرگذاری فضای آموزشی است، تصریح کرد: ما از مدارس انتظار داریم وقتی دانش آموزان فارغ التحصیل می شوند شیوه زندگی را آموخته باشند.

این مسئو،ل تمرین کنترل خشم و آموزش چگونگی مشارکت اجتماعی را از دیگر انتظارات موجود از مدارس ایرانی اسلامی دانست و بیان کرد: یادگیری باید در آموزش های آموزش و پرورش به نحو احسنت انجام شود.

بطحایی با بیان این که کارآیی نظام آموزشی ما خوب است،گفت: متأسفانه نظام آموزشی ایران از فضای آموزشی که مهمترین عوامل موثر در یادگیری بوده، غفلت کرده است./ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.