اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

کرانچار: به دنبال تعامل با باشگاه‌ها هستیم/ عراق را بهتر از سایر حریفان می‌شناسیم

کرانچار: به دنبال تعامل با باشگاه‌ها هستیم/ عراق را بهتر از سایر حریفان می‌شناسیم

زلاتکو کرانچار، سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان همچنان به دنبال تعامل سازنده با مربیان باشگاه‌ها و همکاری در زمینه استفاده از بازیکنان است.

آخرین اردوی تیم فوتبال امید کشورمان از روز 11 اسفند آغاز می‌شود و کرانچار قصد دارد در نشستی مشترک با مربیان تیم‌های مختلف به نتیجه مطلوبی دست یابد و بتواند از بازیکنانش در این اردو استفاده کند. او در گفت‌وگو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال درباره شرایط تیم امید مواردی را بیان کرده است که مشروح آن در زیر می‌آید:

* اسامی فهرست 30 بازیکن نهایی نشان می‌دهد که تقریباً بخش اصلی نفرات از بازیکنان ثابت حاضر در اردوهای گذشته دعوت شدند، این فهرست تا چه حد به انتظارات شما پاسخ داد؟

طبق قانون مسابقات لازم بود که ما فهرست اولیه را اعلام می‌کردیم و البته تا 10 روز قبل از شروع بازی‌ها باید لیست نهایی را که شامل بر 23 بازیکن است، اعلام کنیم. به طور کلی لیست خوب و باکیفیتی داریم که همه بازیکنان حاضر در آن در اردوی قبلی حضور داشته‌اند و شناخت خوبی از نفرات داریم. امیدوارم نفرات ما شایستگی‌های خودشان را به خوبی نشان بدهند و با جنگندگی در این اردو حاضر شوند.

* در آستانه آغاز آخرین اردو همچنان مهمترین سؤال به نحوه تعامل باشگاه‌ها و حضور بازیکنان در این اردو باز می‌گردد ...

پیش از این هم اعلام کردیم که در برنامه آماده‌سازی ما این اردو اهمیت ویژه‌ای دارد. به همین منظور درخواست ما حضور کلیه نفرات است. دو روز قبل از آغاز اردو نشست مشترکی را با مربیان برخی از باشگاه‌ها برگزار می‌کنیم. امیدوارم به توافقی برسیم که به سود همه باشد. باور من این است در نهایت راه‌حلی خواهیم یافت که به سود ما، باشگاه‌ها و همین‌طور بازیکنان باشد. می‌خواهیم خصوصاً در مورد بازیکنانی صحبت کنیم که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و البته بازی کردن آنها می‌تواند به سود خودشان همچنین به نفع ما و باشگاه‌های‌شان باشد. ما پیش از این هم نشان داده‌ایم که به دنبال تعامل هستیم. بعد از این جلسه می‌توانم به شکل نهایی نظر خودم را در مورد شرایط اردو بگویم. راه‌حل‌هایی برای این مسئله داریم که باید در مورد آنها صحبت کنیم و به نتیجه برسیم. پس از این جلسه می‌توانم به صراحت بگویم که راه حل ما چیست.

* وضعیت حریفان را چطور می‌بینید و تا چه حد نسبت به آنها شناخت پیدا کرده‌اید؟

تیم آنالیز ما به شکل دقیق فعالیت‌ها و رویدادهای مرتبط با حریفان را پیگیری می‌کند. واقعیت این است که بیشترین شناخت ممکن را از عراق داریم، چون دو بار مقابل آنها بازی تدارکاتی انجام دادیم. همچنین اخباری از تیم‌های یمن و ترکمنستان دریافت کردیم و به دنبال تماشای فیلم بازی‌های همه حریفان هستیم. همچنین عملکرد بعضی از نفرات تیم‌های امید حاضر در جام ملت‌ها را زیر نظر گرفتیم. تا آخرین روز وضعیت حریفان را با دقت پیگیری می‌کنیم و می‌خواهیم با شناخت کامل برابر آنها قرار بگیریم. در نهایت برای ما تفاوتی میان حریفان وجود ندارد و تنها به دنبال موفقیت در همه مسابقات هستیم. می‌دانیم که مسابقات مهمی در پیش داریم و می‌خواهیم با بهترین نتیجه صعود کنیم.

* برنامه اردوی آماده‌سازی در این فرصت باقیمانده تا آغاز رقابت‌ها چگونه خواهد بود؟

برنامه ما مشخصاً در دو بخش تعریف شده است، در 10 روز اول تمرینات تاکتیکی و تکنیکی همچنین بدنسازی را در مجموعه پِک و مرکز ملی فوتبال پیگیری خواهیم کرد. در این بخش هدف ما رسیدن به بالاترین سطح آمادگی بدنی و تاکتیکی خواهد بود که انتظار داریم به نتیجه دلخواه و ایده‌آل برسیم. همچنین در بخش دوم علاقه‌مند به انجام دو مسابقه تدارکاتی باکیفیت هستیم که ترجیح می‌دهیم مقابل حریفان بین‌المللی و در سطح بالایی انجام شود. این دو مسابقه می‌تواند در برنامه ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد.

* نفرات نهایی در این اردو چگونه انتخاب می‌شوند؟

تلاش ما این است که بهترین‌ها را در فهرست نهایی قرار بدهیم. فراموش نکنیم بازی‌ها فشار زیادی دارد و فرصتی برای ریکاوری مناسب نداریم. براین اساس تقریباً می‌توان گفت به همه نفرات بازی خواهد رسید. به همین دلیل انتخاب 23 بازیکن نهایی آسان نیست. باید بازیکنانی انتخاب شوند که می‌توانند باری را به دوش بکشند و در طول این سه مسابقه آمادگی مناسب داشته باشند. تأکید من بر اهمیت اردوی اسفند ماه به همین دلیل است./ سایت رسمی فدراسیون فوتبال

کپی