بایکوت ترامپ

سیاسی /
شناسه خبر: 447338

فروغ احمدی؛ پس از کشمکش‌های بسیار دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا و نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان بر سر سخنرانی سالانه در مجلس نمایندگان، بالاخره امروز سه‌شنبه سخنرانی سالانه دونالد ترامپ با یک هفته تأخیر برگزار می‌شود. آن هم در حالی که برخی از دموکرات‌ها آن را بایکوت و اعلام کرده‌اند حاضر نیستند پای صحبت‌های مردی بنشینند که برای حقوق دیگران احترامی قائل نیست و سخنانش سراسر دروغ و نیرنگ است.

 
فروغ احمدی؛ پس از کشمکش‌های بسیار دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا و نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان بر سر سخنرانی سالانه در مجلس نمایندگان، بالاخره امروز سه‌شنبه سخنرانی سالانه دونالد ترامپ با یک هفته تأخیر برگزار می‌شود. آن هم در حالی که برخی از دموکرات‌ها آن را بایکوت و اعلام کرده‌اند حاضر نیستند پای صحبت‌های مردی بنشینند که برای حقوق دیگران احترامی قائل نیست و سخنانش سراسر دروغ و نیرنگ است.
به‌گزارش رسانه‌های امریکایی تا ظهر امروز چهارنماینده دموکرات امریکایی سخنرانی سالانه دونالد را بایکوت کردند از جمله این نماینده‌ها ایرل بلومنور است که در بیانیه‌ای اظهار داشت: قصد ندارم سه‌شنبه شب به سخنرانی‌ای گوش دهم که حرف‌هایی سراسر دورغ و نیرنگ است.
این نماینده دموکرات مجلس نمایندگان امریکا تاکنون در سخنرانی‌های سالانه ترامپ شرکت نکرده است و این بار از نیت موک، مدیر اجرایی «سازمان آشپزخانه مرکزی جهان» خواسته است، به جای او در این سخنرانی شرکت کند. چون بلومنور معتقد است، «سردرگمی که ترامپ اخیراً در میان شهروندان امریکایی ایجاد کرده ننگی برای کنگره جدید است و من نمی‌خواهم دیگر مسخره بازی‌های ادامه‌دار او را تماشا کنم.»
استیو کوهن دموکرات دیگری است که با ایرل بلومنور همسو شده‌است. او در گفت گویی که با پایگاه خبری هیل داشت بیان کرد که بار دیگر در سخنرانی سالانه ترامپ شرکت نمی‌کند و زمانی برای شنیدن سخنرانی رئیس جمهوری به مجلس خواهم آمد که حقیقت را درباره کشور بگوید.
جان لوییس و هنک جانسن، نمایندگان ایالت جورجیا دیگر نمایندگانی هستند که اعلام کرده‌اند در سخنرانی سالانه رئیس جمهوری شرکت نمی‌کنند. جانسن در توئیتر خود نوشت که ترجیح می‌دهم سه‌شنبه جای دیگری باشم تا اینکه به توهین‌های ترامپ به امریکای لاتین‌تبارها گوش دهم. جان لوییس نیز نماینده دموکراتی است که سال گذشته هم در سخنرانی سالانه ترامپ شرکت نکرده بود. سال گذشته 14 دموکرات سخنرانی سالانه ترامپ را بایکوت کرده بودند از جمله ماکسین واترز، نماینده کالیفرنیا، پرامیلا جیاپال، نماینده واشنگتن و فدریکا ویلسن، نماینده فلوریدا که کوهن و بلومنور نیز بین آنها بوده‌اند.
برگزاری سخنرانی سالانه ترامپ برای 29 ژانویه برنامه‌ریزی شده بود ولی با کشمکش و دعواهایی که بین وی و نانسی پلوسی رخ داد، پلوسی حاضر نشد تا پایان تعطیلی دولت اجازه سخنرانی را صادر کند. دونالد ترامپ قصد دارد در این سخنرانی از اتحاد سخن بگوید اما کشورش در تفرقه‌ای بی‌سابقه به سر می‌برد و سیا، سنا و همچنین مجلس نمایندگان امریکایی مواضع مخالف کاخ سفید اتخاذ می‌کنند.
  میهمانان ویژه چه کسانی هستند
هر چند شماری از دموکرات‌ها سخنرانی سالانه 2019 ترامپ  را بایکوت کرده‌اند، اما این سخنرانی می‌تواند برای نمایندگان دموکرات، جمهوریخواه و مستقل مجلس سنا و مجلس نمایندگان امریکا فرصتی باشد که میهمانانی را به‌صورت نمادین به این مراسم ببرند تا پیام سیاسی را برسانند و باعث جلب توجه به آرمان‌های مد نظر خود شوند.
نادیا مراد دختر ایزدی 26 ساله، برنده جایزه صلح نوبل سال 2018 و فرستاده خوآن گوآیدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا از جمله میهمانان دعوت شده در سخنرانی سالانه موسوم به «وضعیت کشور» هستند. جف فورتنبری، نماینده جمهوریخواه کنگره امریکا از نبراسکا، کسی است که از نادیا مراد دعوت کرده است او معتقد است که جهان نیاز دارد به ماجرای این دختر ایزدی گوش دهد.
یکی دیگر از کسانی که به سخنرانی سالانه ترامپ دعوت شده است پسر بچه‌ای به‌نام جاشوآ ترامپ است که در مدرسه به‌دلیل همنامی با رئیس جمهوری امریکا مورد اذیت و آزار قرار گرفته است. ترامپ و همسرش ملانیا رسماً از جاشوآ دعوت کردند تا در این سخنرانی شرکت کند./ایران عصر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.