اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

طرح اختصاص روزانه یک لیتر بنزین به هر ایرانی رد شد

طرح اختصاص روزانه یک لیتر بنزین به هر ایرانی رد شد

این طرح سبب پیدایش دلالان سوخت می‌شد، چرا که مکانیزم صحیحی برای اجرای طرح وجود نداشت، در کنار آن نیز شاهد افزایش قیمت کالاها بودیم چرا که کالا و خدمات خود را با افزایش قیمت سوخت، وفق داده‌اند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به حضور «وزیر نفت» در جلسه امروز این کمیسیون، گفت که طرح اختصاص روزانه یک لیتر بنزین برای هر ایرانی در این کمیسیون رد شد.

به گزارش خانه ملت، اسدالله قره خانی آلوستانی با اشاره به بررسی طرح نمایندگان برای سهمیه‌بندی سوخت به ازای هر نفر روزانه یک لیتر بنزین، اظهار کرد: اعضای کمیسیون معتقد بودند که این طرح از لحاظ اجرایی مشکلات عدیده‌ای داشته و سبب کاهش مصرف یا جلوگیری از قاچاق سوخت نمی‌شود.
وی افزود: بنابر نظر نمایندگان، این طرح سبب پیدایش دلالان سوخت می‌شد، چرا که مکانیزم صحیحی برای اجرای طرح وجود نداشت، در کنار آن نیز شاهد افزایش قیمت کالاها بودیم چرا که کالا و خدمات خود را با افزایش قیمت سوخت، وفق داده‌اند.
قره‌خانی آلوستانی ادامه داد: نمایندگان کمیسیون با طرح سهمیه‌بندی سوخت به اتفاق آرا مخالفت کردند که دولت نیز با این طرح مخالف بود.
نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بخش دوم نشست کمیسیون وزیر نفت گزارشی درخصوص فروش نفت در زمان تحریم‌ها، مشتریان نفتی و کشورهای هدف ارائه و تبیین کرد که چه مکانیزم‌هایی در آینده پیگیری می‌شود تا میزان فروش نفت افزایش یابد.

کپی