فاطمه سعیدی تشریح کرد:

در جلسه فراکسیون امید با وزیر اطلاعات درباره «اسماعیل بخشی» چه گذشت؟

سیاسی /
شناسه خبر: 440013

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از بررسی ادعاهای اسماعیل بخشی کارگر کارخانه نیشکر هفت تپه در جلسه صبح امروز این فراکسیون با حضور وزیر اطلاعات خبر داد و گفت: روز گذشته نیزهیات رییسه فراکسیون جلسه ای با آقای بخشی و وکیلش برگزار کرد.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از بررسی ادعاهای اسماعیل بخشی کارگر کارخانه نیشکر هفت تپه در جلسه صبح امروز این فراکسیون با حضور وزیر اطلاعات خبر داد و گفت: روز گذشته نیز هیات رییسه فراکسیون جلسه ای با آقای بخشی و وکیلش برگزار کرد.

فاطمه سعیدی در حاشیه جلسه علنی امروز(چهارشنبه) در جمع خبرنگاران در توضیح جلسه امروز هیات رییسه فراکسیون امید گفت: فراکسیون امید در ادامه بررسی ادعاهای اسماعیل بخشی امروز جلسه ای را با وزیر اطلاعات و مسوولان اطلاعات استان خوزستان برگزار کرد.

به گفته وی در این جلسه سه موضوع ارتباط با اروپا، مسائل اقتصادی و ادعاهای اسماعیل بخشی در مورد شکنجه از طرف وزارت اطلاعات مورد بررسی قرار گرفت که وزیر اطلاعات توضیحاتی در رابطه با ارتباط با اروپا و مسائل اقتصادی و همچنین ادعای آقای بخشی به نمایندگان ارائه کرد و در ادامه نیز رییس اطلاعات استان خوزستان مستنداتی را ارائه دادند.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت که فراکسیون امید روز گذشته نیز جلسه ای با آقای بخشی و وکیلش برگزار کرد و سخنان ایشان را شنید.

سعیدی در پایان و در جمع بندی گفت: پیگیری های ما در مورد ادعاهای آقای بخشی ادامه دارد که نتیجه بررسی هایمان را بعد از بررسی قوه قضاییه و کمیسیون امنیت اعلام خواهیم کرد.

 

سعیدی: هیاتی از فراکسیون امید برای بررسی ادعاهای «اسماعیل بخشی» به شوش می‌رود

سخنگوی فراکسیون امید مجلس از سفر هیاتی از این فراکسیون به شوش برای بررسی ادعاهای اسماعیل بخشی کارگر کارخانه نیشکر هفت تپه خبر داد.

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: فراکسیون امید در راستای بررسی ادعاهای آقای بخشی قرار است سفری به استان خوزستان و شهرستان شوش داشته باشد تا با حضور در محل به ارزیابی نهایی بپردازد و گزارش از ارگان‌های مربوطه را دریافت کند.

وی گفت که فراکسیون امید بعد از بررسی اظهارات طرفین، ضمن تاکید بر پرهیز از هیجان زدگی ابعاد مسئله را مورد بررسی قرار می‌دهد تا صحت یا عدم صحت ادعاها روشن شود.

سعیدی یادآور شد: در همین راستا نیز امروز فراکسیون امید جلسه‌ای با وزیر اطلاعات و تعدادی از مدیران این وزارتخانه از جمله اطلاعات خوزستان تشکیل داد و توضیحات مفصل را استماع کرد. روز گذشته هم با آقای بخشی و وکیلش و با حضور تعدادی از اعضای فراکسیون امید جلسه‌ای برگزار شد و توضیحات ایشان در مورد ادعای شکنجه‌اش در ایام بازداشت شنیده شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مجلس خانه ملت است و درهایش به روی همه مردم باز است اما تمامی ادعاها بعد از شنیدن اظهارات طرفین قابل بررسی است. این پرونده حساسیت بالایی دارد که فراکسیون امید آن را به جدیت مورد پیگیری قرار می‌دهد.

اسماعیل بخشی کارگر کارخانه نیشکر هفت تپه در جریان اعتراضات کارگران این کارخانه بازداشت شد. اخیرا مطلبی در صفحه شخصی اینستاگرامش منتشر کرد مبنی بر اینکه در ایام بازداشت تحت شکنجه قرار گرفته و مکالمات تلفنی شخصی‌اش شنود شده است.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.