اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹

واکنش سردار باقری به خروج آمریکا از سوریه/ اقدام چشمگیری نکردند

واکنش سردار باقری به خروج آمریکا از سوریه/ اقدام چشمگیری نکردند

بدون اجازه از مردم و دولت سوریه بخشی از آن کشور را مورد تصرف قرار دادند و پایگاه ایجاد کردند/ رییس جمهوری آمریکا که ادعای قدرتمندترین فرد جهان را دارد دزدانه وارد کشور امن عراق می شود و هواپیمای آن با چراغ های خاموش و قطع سیستم های رادارای و پرده های کشیده در یک پایگاه نظامی بیرون از پایتخت عراق به زمین می نشیند

سردار باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: خروج آمریکا از سوریه در کنار حجم بالایی از نیروهای این کشور در منطقه اقدام چشمگیری نیست.

به گزارش ایرنا، سردار سرلشگر محمد باقری صبح یکشنبه در نهمین همایش مالک اشتر که در ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد گفت: سوریه بعنوان نمادی از تلاش دشمن برای ناامن کردن منطقه جلوی چشم ماست.
وی افزود: آن ها با ایجاد تروریست های تکفیری و گروه هایی همچون داعش که برخاسته از سرویس های جاسوسی غرب است، به جان حکومت قانونی سوریه افتادند و در کنار حمایت بی دریغ از تروریست ها، حتی در زمان محاصره با کمک بالگردهای خود آنها را فراری می دادند و یا کمک های لجستیک را در اختیارشان قرار می دادند.
رییس ستاد نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: بدون اجازه از مردم و دولت سوریه بخشی از آن کشور را مورد تصرف قرار دادند و پایگاه ایجاد کردند.
سردار باقری با بیان اینکه آمریکایی ها، سوریه را تهدید به تجزیه و مردم آن کشور را بمباران کردند، گفت: صهیونیست ها را برای هدف قرار دادن سوریه و کشورهای عربی و منطقه را برای حمایت از تروریست ها تحریک کردند و این حمایت ها در اوج خود اتفاق افتاد.
سرلشگر باقری افزود: آنها هر کاری برای شکست یک دولت قانونی لازم بود به بهانه مبارزه با رژیم صهیونیستی و دوستی با ایران انجام دادند و اکنون خفت بار اعلام خروج از سوریه می کنند.
وی تاکید کرد: خروج نیروهای آمریکایی از سوریه در کنار حجم بالای نیروهای این کشور در منطقه موضوع چشمگیری نیست.
رییس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: امروز ما دیدیدم که وعده الهی و وعده رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه آمریکا باید منطقه را ترک کند اینگونه محقق می شود.

** مقایسه سفر ترامپ و شمخانی


سرلشگر باقری اضافه کرد: کشورهای ثروتمند منطقه که می خواستند با بشار اسد مبارزه کنند امروز برای باز کردن سفارت خود در این کشور در صف هستند.
وی عنوان کرد: رییس جمهوری آمریکا که ادعای قدرتمندترین فرد جهان را دارد دزدانه وارد کشور امن عراق می شود و هواپیمای آن با چراغ های خاموش و قطع سیستم های رادارای و پرده های کشیده در یک پایگاه نظامی بیرون از پایتخت عراق به زمین می نشیند. در حالی که در همان روز دریابان شمخانی در سفری از قبل اعلام شده به پایتخت افغانستان که بسیار ناامن تر از عراق است، وارد می شود ملاقات رسمی انجام می دهد و سربلند باز می گردد؛ این تفاوت دو نظام حق و باطل است.
رییس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه وعده ها و برکت الهی ادامه خواهد داشت، گفت: برای بیان کردن فهرست شکست های آمریکا تلفات و آبروریزی های خفت بار این کشور در منطقه فرصت این سخنرانی کافی نیست.
سرلشکر باقری در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به رشد روزافزون فناوری و توطئه های دشمن علیه کشور افزود: در این شرایط کنونی ایستایی داشته باشیم، اگر دائما در حال به روزتر شدن باشیم و به جلو حرکت کنیم می توانیم موازنه قدرت بازدارندگی را حفظ کنیم.
وی بیان کرد: دشمن در حال رصد کردن قدرت بازدارندگی ما است و اگر ما حرکت به جلو نداشته باشیم تهدید ما را فرا خواهد گرفت.
رییس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: باوجود تمام تهدیدات و توطئه ها، دشمن جرات تهدید نظامی علیه کشور را از دست داده است و امروز مسئولین می توانند در امنیت کامل به مردم خدمت کنند.
سرلشکر باقری در بخش دیگری از صحبت های خود به روز نهم دی ماه اشاره و اضافه کرد: نهم دی ماه روز مقابله ملی با فتنه و فتنه گران است؛ ملت در این روز نشان دادند که چگونه بر اوج بصیرت به میدان می آیند و آتش فتنه را خاموش می کنند.
وی عنوان کرد: فتنه گران در آن روز ظلم بزرگی به کشور کردند و سعی داشتند در راستای اهداف دشمن بدبینی ایجاد کنند تا کشور را به آشوب بکشانند اما ملت بزرگ نشان داد که به موقع به صحنه می آید و از نظام مقدس جمهوری اسلامی پاسداری می کند.
رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کماکان استوار به راه خود ادامه خواهد داد تا به دست ولی عصر برسد.
سرلشکر باقری همچنین به نهمین جشنواره مالک اشتر نیز اشاره و اظهار داشت: برگزاری این همایش حادثه و امری بزرگ محسوب می شود زیرا باعث می شود که نقاط ضعف را شناخته و نقاط قوت را تقویت کنیم.
وی افزود: موضوعی به عنوان اشراف طراحی شده است تا علاوه بر شناسایی نواقص و رفع آنها افراد نخبه و توانمند در نیروهای مسلح شناسایی شوند.
رییس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین ضمن تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی گفت: ایشان از ارکان اصلی مبارزه با رژیم صدام بودند و در بخش های مختلف کشوری و حوزوی تلاش های بسیاری کردند. انشالله که در جامعه باز هم چنین مردانی تربیت شوند.
 

کپی