اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸

عمل سزارین به ربات ها واگذار می شود

عمل سزارین به ربات ها واگذار می شود

طبق گزارشی جدید پیش بینی می شود در آینده ربات های جراح پیچیده تر شوند و بتوانند با نظارت پزشکان از راه دور فعالیت کنند و حتی عمل سزارین را انجام دهند.

طبق گزارش کمیسیون «Future of Surgery» در انگلیس ربات ها به زودی می توانند عمل سزارین و برداشتن بخش های سرطانی پوست را انجام دهند.

این کمیسیون سال ۲۰۱۷ و از سوی کالج رویال جراحان انگلیس تشکیل شده است.

 به گفته محققان پیش بینی می شود ربات های جراح در آینده پیچیده تر شوند و بتوانند به عنوان دستیار در بخش خدمات درمانی از آنها استفاده کرد.

استفاده از ربات ها و ثبت دی ان ای افراد در ۲۰ سال آتی صنعت درمان و پزشکی را دگرگون و البته عمل های جراحی را ایمن تر می کند.

طبق پیش بینی این کمیسیون، پزشکان می توانند بیماری هایی مانند سرطان را قبل از نابودی اعضای بدن انسان شناسایی کنند و در نتیجه عمل های جراحی در مقیاس کوچکتر انجام می شوند.

طبق گزارش این کمیته که به تازگی منتشر شده علم پزشکی در مرز نوآوری است و ماشین های جدید تا سال آتی در بیمارستان های NHS به کار گرفته می شوند.

همچنین به زودی از ربات ها در عمل های جراحی های مختلف مانند قلب و ریه استفاده می شود.

 استفاده از ربات های پیشرفته ای که تکنسین ها و جراحان آن را کنترل می کنند به ایمن تر شدن جراحی ها منجر می شود. هرچند متخصصان و جراحان  مسئولیت عملیات را برعهده خواهند داشت اما شاید همیشه در اتاق عمل حضور نداشته باشند.

اما پزشکان باید در این مسیر بسیار مراقب باشند. زیرا سال جاری یک مرد ۶۹ ساله هنگام عمل جراحی به وسیله ربات ها فوت کرد./ مهر

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.