امام جمعه مشهد در بخشی از خطبه های نماز جمعه امروز به سخنرانی رئیس جمهور در اجلاس وحدت اسلامی و گفتن از اقتدار ایران اشاره کرد و یادآور شد اما برخی اعضای کابینه صحبت‌های متفاوتی دارند که بهانه دست دشمن می‌دهد.

آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در بارگاه منور رضوی برگزار شد با گرامیداشت یاد وخاطره آیت الله مدرس گفت:مدرس به عنوان یک دژ مبارزاتی در دوران ستمشاهی با موقعیت شناسی و بصیریت مقابل دشمنان ایستاد.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور در همایش وحدت اسلامی و دیدار با رهبر معظم انقلاب مقتدر صحبت می‌کند، اما برخی از مسئولان دولتی مصاحبه و اعلام می‌کنند پولشویی در کشور وجود دارد که اینگونه سخنان در واقع دادن سند به دشمن برای اعمال فشار بر کشور است.

امام جمعه مشهد گفت: اینکه آقای دیگری بیاید با یورنیوز مصاحبه کند و بگوید حقوق من ۳ هزار دلار بوده و حالا به ۷۰۰ دلار رسیده و این نشان از نتیجه بخش بودن تحریم‌ها است که باید با شنیدن این سخنان پرسید در دولت ما ناهماهنگی وجود دارد یا جریان دیکری است؟

وی تصریح کرد: آنچه امروز برای ملت و مسئولان کشور به عنوان یک مسئله ضروری باید مورد توجه قرار گیرد موضوع موقعیت شناسی است و باید بدانیم دنیا در چه حالی است. رهبر معظم انقلاب در سخنان خود تاکید دارند انقلاب ما تمام نشده و در میانه راه هستیم و بر دشمنی استکبار به رهبری آمریکا با ایران اشاره دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز باید بدانیم آمریکا تنها نیست و بسیاری از کشور‌ها نیز پیروی این کشور مقابل ایران ایستاده اند و ما نیز به برکت خون شهدا ۴۰ سال است مقابله توطئه آن‌ها مقاومت کرده ایم. آمریکا تلاش کرد با خروج از برجام نظام و مردم ایران را دچار مشکل کند و از این مسیر به اهداف خود برسد و در این راستا رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد برجام توافق بدی بود که عده‌ای در داخل برداشت اشتباه از این سخنان داشتند و گفتند این توافق به نفع ایران بوده و مخالفان را سرزنش کردند.

آیت الله علم الهدی افزود: اینکه رئیس جمهور آمریکا این سخن را می‌گوید منظورش این است که در مذاکرات باید همه مصالح آمریکا در نظر گرفته می‌شد و حالا ما این قرارداد را کنسل کرده و به دنبال یک قرار داد وسیع‌تر خواهیم رفت.

وی تصریح کرد: آن‌ها سپس موضوع مذاکره با ایران با پیش شرط‌هایی از جمله کنترل برنامه موشکی ایران، جلوگیری از نفوذ منطقه‌ای، عدم حمایت از محور مقاومت، حقوق بشر و اقدامات سایبری ایران را مطرح می‌کنند تا بتوانند قدرت ایران را از بین ببرند.

امام جمعه مشهد گفت: آن روزی که آمریکا از برجام خارج شد اقدام ساده‌ای نبود، زیرا آن‌ها وقتی این اقدام را انجام دادند که مطمئن شدند طرفداران اروپایی اش ایران را با کلک و حیله در برجام نگه می‌دارند و اگر این اطمینان نبود این اقدام را انجام نمی‌دادند تا ایران به قدرت هسته‌ای خود بازنگردد.

آیت الله علم الهدی افزود: این درست نیست که امروز مسئولان و مجلس ما دنبال اروپایی‌ها راه بیافتند و به لبخند آن‌ها راضی شوند و به نشست دور میز آن‌ها دل ببندند. این اقدامات جای تاسف دارد و امیدواریم خداوند به نمایندگان مجلس موقیعت شناسی بدهد تا مجلس را مدرس وار اداره کنند و مسئولان ما نیز با بصیرت دشمنی‌ها را تشخیص دهند./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.