اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
مدیرکل امور هماهنگی استان های وزارت فاوا

وضعیت ارتباطات در استان کرمانشاه نرمال است

وضعیت ارتباطات در استان کرمانشاه نرمال است

مدیرکل امور هماهنگی استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از نرمال بودن ارتباطات استان کرمانشاه بعد از وقوع زلزله شامگاه 4 آذر خبر داد

در پی وقوع زلزله ۶.۴ ریشتری در استان کرمانشاه، مهرداد ترابیان مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت ارتباطات درباره آخرین وضعیت ارتباطات این استان گفت: در شهر کرمانشاه و شهرهای این استان وضعیت ارتباطات نرمال است و خوشبختانه قطعی خاصی نداریم هرچند در قسمت هایی از سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب تعداد محدودی از سایت های تلفن همراه به دلیل قطعی برق، از سرویس دهی خارج شده اند.

وی با اشاره به اینکه هیچ مشکلی در حوزه تلفن ثابت در استان کرمانشاه بوجود نیامده است، افزود: علاوه بر آن بعد از وقوع زلزله در استان کرمانشاه هیچ قطعی نیز در بخش فیبرنوری رخ نداده است و همه خطوط در زیر بار در حال فعالیت هستند.

ترابیان همچنین در مورد وضعیت ارتباطات استان های همجوار تصریح کرد: تعدادی از سایت های تلفن همراه در استان ایلام از فعالیت باز ایستاده بودند که با تلاش همکارانم هم اکنون وضعیت آنها نرمال شده است.

این مقام مسوول با بیان اینکه در همین اواخر باطری سایت های تلفن همراه در استان های غربی کرمانشاه و ایلام مورد بازدید و بازرسی قرار گرفته اند، اظهار کرد: علت قطعی بوجود آمده در استان ایلام، قطعی سیستم های انتقال شرکت مخابرات ایران در سرابله مرکز شهرستان چرداول است که به زودی به حالت عادی باز خواهد گشت.

گفتنی است شامگاه یکشنبه 4 آذر ساعت ۲۰:۰۷ زلزله ای به بزرگی ۶.۴ ریشتر در حوالی سرپل ذهاب استان کرمانشاه به وقوع پیوست که مرکز آن با ایلام ۱۰۶ و با کرمانشاه ۱۲۷ کیلومتر فاصله داشت.

کپی