اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

پرندگان مهاجر به تالاب شادگان آمده‌اند

پرندگان مهاجر به تالاب شادگان آمده‌اند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان با اشاره به آغاز مهاجرت پرندگان به تالاب شادگان از پایش و شناسایی پرندگان مهاجر تالاب بین‌المللی شادگان در منطقه مارد خبر داد.

مهاجرت پرندگان به تالاب شادگان

Image result for ‫مهاجرت پرندگان به تالاب شادگان‬‎

«علی فتحی‌نیا» اظهار داشت: تالاب شادگان یکی از مهم ترین سرمایه‌های طبیعی ایران و جهان به شمار می‌آید که در جلگه خوزستان و شمال خلیج فارس قرار گرفته است. تالاب شادگان میزبان تعداد زیادی از پرندگان کم‌نظیر بومی و مهاجر است. تالاب بین‌المللی شادگان پناهگاه حیات وحش است و در کنوانسیون بین‌المللی رامسر نیز ثبت شده است.

وی با اشاره به آغاز مهاجرت پرندگان به تالاب شادگان گفت: امسال با توجه به آبگیری و بارش باران در بخش زیادی ازاین تالاب، پیش‌بینی می‌شود میزان مهاجرت پرندگان زمستان‌گذر افزایش یابد.

فتحی‌نیا از پایش و شناسایی پرندگان مهاجر تالاب بین‌المللی شادگان در حوزه استحفاظی آبادان در منطقه مارد خبر داد و افزود: یگان حفاظت محیط زیست آبادان در این پایش موفق به مشاهده دو قطعه پرنده حمایت شده از نوع اردک سر سیاه، سه قطعه پلیکان، 260 قطعه حواصیل بزرگ، 38 قطعه باکلان،150 قطعه اردک کله سبز و خوتکا و 350 قطعه کاکایی صورتی در بخش کوچکی از وسعت تالاب شدند. تالاب شادگان زیستگاه 174 گونه پرنده است که 13 گونه از آنها در معرض خطر انقراض جهانی هستند. از جمله این پرندگان می‌توان اردک مرمری، پلیکان پا خاکستری، عروس غاز، اردک سرسفید، گیلانشاه خالدار، عقاب شاهی، عقاب تالابی خالدار و عقاب دریایی دم سفید را نام برد./ایسنا

Image result for ‫مهاجرت پرندگان به تالاب شادگان‬‎
 

کپی