اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
اشرف بروجردی:

آثار و برکات مدیریت آقای حناچی را در آینده خواهیم چشید

آثار و برکات مدیریت آقای حناچی را در آینده خواهیم چشید

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به انتخاب پیروزحناچی برای تصدی شهرداری تهران گفت: ما آثار و برکات مدیریت آقای حناچی را در آینده خواهیم چشید.

اشرف بروجردی در مراسم رونمایی از کتاب طهران نگاری ضمن تبریک به شورای شهر و مردم تهران برای انتخاب پیروز حناچی به عنوان شهر تهران اظهار کرد: ما آثار و برکات مدیریت آقای حناچی را در آینده خواهیم چشید.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به انتخاب پیروزحناچی برای تصدی شهرداری تهران گفت: وقتی این انتخاب صورت گرفت به یاد دختران شعیب(ع) افتادم که به پدر خود گفتند می‌توانی موسی(ع) را به کار بگماری؛ چراکه او قوی و امین است.
 
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ادامه داد: وقتی این انتخاب صورت گرفت به یاد دختران شعیب افتادم که به پدر خود گفتند می‌توانی موسی(ع) به کار بگماری چراکه او دو خصوصیت دارد و قوی و امین است. آقای حناچی با حضورشان در سمت‌های قبلی نشان داده‌اند توانایی انجام کار برای کشور را دارند.
 
بروجردی با اشاره به رونمایی از جلد دوم طهران نگاری به همت رضا شیرازیان بیان کرد: من احساس بالندگی می‌کنم که یک جوان پر انرژی وارد این عرصه شده و مجدداً اسناد مربوط به یک تاریخ را در کنار هم قرار داده است. این کتاب دربرگیرنده همه نوشته‌هایی است که در روزنامه‌های تهران قدیم در خصوص این شهر وجود داشته است. جلد اول طهران نگاری نیز دربرگیرنده نقشه‌های تهران است و این نشان می‌دهد آقای شیرازیان در حال طی مسیری است که از نقشه‌های طهران قدیم و مطبوعات شروع شده و در آینده نیز قرار است در مجلدهای بعدی به شخصیت‌هایی که تهران را مدیریت کرده‌اند، بپردازد.
 
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خاطرنشان کرد: حامی اصلی این تدوینگر؛ مسئولان شهرداری تهران بودند و سایر نهادها نیز با آقای شیرازیان در راستای تدوین کتاب تهران‌نگاری همراهی کرده‌اند.
 
بروجردی گفت: به عنوان مسئول سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران می‌خواهم تاکید کنم خدمات این نهاد برای همه است؛ به خصوص کسانی که اهل تطبع، نگارش و تدوین هستند و افرادی که دلسوز این مملکت هستند تا سابقه هر اقدامی را پیش روی مردم قرار دهند. در این سازمان به عنوان یک نهاد فرهنگی به روی همه باز است./ایلنا
کپی