اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

سقوط مرگباردختر لرستانی از آسانسور

سقوط مرگباردختر لرستانی از آسانسور

روز گذشته بر اثر سقوط آسانسور مسکن مهر فرهنگیان خرم‌آباد در منطقه کمالوند یک دختر جوان جان باخت.

 حمید علیرضایی رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری خرم آباد، گفت: ساعت 16 و 54 دقیقه امروز دوشنبه خبری مبنی بر سقوط یک نفر از ساکنان بلوک D33 خیابان مهر شش، فاز یکم مسکن مهر کمالوند در چاهک آسانسور این بلوک به سامانه 125 ستاد فرماندهی این سازمان اطلاع رسانی شد.

وی، ادامه داد: پس از اطلاع از این حادثه سریعا تیم های عملیاتی از ایستگاه امداد و ایستگاه شماره دو این سازمان به همراه خودرو سبک فرماندهی به محل حادثه اعزام شدند.

---

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری خرم آباد، تصریح کرد: تیم های عملیاتی سازمان پس از رسیدن به محل سریعا اقدامات لازم را برای خارج کردن جسد فرد فوت شده از چاهک آسانسور انجام دادند، سپس با هماهنگی نیروی انتظامی جسد فرد فوت شده تحویل عوامل آرامستان حاضر در محل برای انتقال داده شد.
علیرضایی، گفت: فرد فوت شده خانمی جوان و بر اساس گفته خانواده حدود 28 سال سن داشته که از طبقه سوم در چاهک آسانسور سقوط کرده و در دم فوت شده است.
وی، ادامه داد: علت حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است.
نتیجه بررسی ها را اطلاع رسانی خواهیم کرد مرضیه قنبریان مدیرکل استاندارد لرستان با اشاره به حادثه سقوط دختر خرم آبادی در چاهک آسانسور مسکن مهر فرهنگیان کمالوند، گفت: ما کارشناسان خود را برای بررسی این حادثه اعزام کرده ایم.
وی، بیان داشت: بعد از بررسی حادثه از سوی کارشناسان علت این حادثه و استاندارد و یا استاندارد نبودن آسانسورهای این مسکن مهر را اعلام می کنیم، چرا که تعداد آسانسورها زیاد است، به برخی از آنها پروانه داده ایم و به برخی دیگر نداده ایم، باید کارشناس وضعیت را بررسی کند و سپس در این زمینه اطلاع رسانی خواهیم کرد.
مدیر کل استاندار لرستان با اشاره به وضعیت آسانسورهای مسکن مهر در استان لرستان، گفت: ما بارها در جلسات مختلف در رابطه با آسانسورهای مسکن مهر هشدار داده ایم، متاسفانه در این زمینه اقدامی صورت نمی گیرد.
قنبریان، تاکید کرد: تنها حدود 20 تا 30 درصد مسکن مهرهای لرستان دارای آسانسور استاندارد هستند./ باشگاه خبرنگاران 
 

کپی