جنجال توئیت آقای خبرنگار

فرهنگی /
شناسه خبر: 424162

سعید کمالی دهقان. کافی است این نام را در شبکه‌های مجازی جست وجو کنید تا متوجه شوید داغ‌ترین بحث دیروز همین نام و اتفاقاتی بود که حول محور او افتاد. کمالی دهقان خبرنگار گاردین دیروز فاش کرد جمال خاشقجی پس از اینکه تلفنی به او خبر داد عربستان سعودی پشت سر شبکه ایران اینترنشنال است توسط عوامل دولت این کشور به قتل رسید.

 
 
 
 کمالی دهقان این خبر جنجالی را در توئیترش منتشر کرد و بلافاصله حرف و بحث و اظهارنظر درباره او بین کاربران ایرانی در گرفت. خیلی‌ها از شجاعت او و اینکه تصمیم گرفته رسالت خبرنگاری‌اش را در هر شرایطی انجام دهد نوشتند و بعضی نوشتند او وطن پرستی است که در این شرایط خواسته حقایق را بگوید. البته از نگاه کمی بدبینانه هم که بعضی کاربران ایرانی داشتند نباید گذشت. آنها معتقدند حرف‌های کمالی دهقان بی‌پایه و اساس و با اهداف خاص زده شده است.
اما کسانی از کمالی دهقان دربرابر کسانی که این ادعا را مطرح کردند دفاع می‌کردند. کاربری نوشت:«سعید کمالی دهقان روزنامه‌نگار گاردین بخوبی ابعاد حقوقی ماجرا را می‌داند که چنین ادعایی را مطرح کرده است. می‌داند که اگر دروغ بگوید در مورد منبع اطلاعاتی خودش با مشکلات حقوقی شدید روبه‌رو خواهد شد.در نتیجه موضوعی که افشا کرده است، نمی‌تواند دروغ یا اشتباه باشد.»
کمالی دهقان بعد از توئیت جنجالی‌اش در توئیت دیگری نوشت فقط مادر و افراد معتمد با او تماس بگیرند. بعد هم توئیت‌هایی که دیروز زده بود پاک شد و همین‌ها جنجال را در توئیتر بیشتر کرد. بسیاری از کاربران نگران شرایط کمالی دهقان بودند و از دولت می‌خواستند امنیت او را تأمین کند و البته از اهالی رسانه می‌خواستند از خبرنگار گاردین حمایت کنند. مثل این کاربر که نوشت:«سعید کمالی دهقان جانِ خودش را در خطر انداخت و دلیل قتل خاشقجی را افشا کرد. از اینجا به بعد وظیفه سایر خبرنگاران و فعالان سیاسی است تا افشاگری او را در رسانه‌های بزرگ بین‌المللی منعکس کنند. مزدوران سعودی و نئوکان‌های ایرانی بیکار نخواهند نشست برای ترور شخصیتی و برچسب‌زنی به او.» دیروز عصر یک عکس در توئیتر و بین کاربران مخالف این خبرنگار گاردین دست به دست می‌چرخید؛ تصویر کارت خبرنگاری کمالی دهقان در خبرگزاری فارس. این کارت به نظر آنها نشان می‌داد نوشته‌ها و ادعای کمالی دهقان به قول خودشان بودار است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.